more_horiz
Wiadomości

85-lecie Programu Drugiego Polskiego Radia. Agnieszka Duczmal zaprasza na wyjątkowy koncert

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 05:17
Radiowa Dwójka zaprasza wieczorem na koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Uświetni on obchody jubileuszu 85-lecia Programu Drugiego Polskiego Radia.
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, Agnieszka Duczmal
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, Agnieszka DuczmalFoto: PR

U boku światowej sławy dyrygentki wystąpią: Kacper Smoliński grający na harmonijce ustnej oraz Bartek Miler na instrumentach perkusyjnych.

Życzenia dla radia

Agnieszka Duczmal na antenie Dwójki powiedziała, że w ten sposób Orkiestra Amadeus chce złożyć życzenia Programowi Drugiemu.

- Ten niedzielny koncert to nasze najlepsze życzenia dla ludzi tego programu, których często znamy tylko z anteny, dla tych, których nie słychać, a dzięki ich pracy Dwójka działa, ale także dla wiernych słuchaczy anteny - wyjaśniała.

Specjalna kompozycja

Agnieszka Duczmal zapowiedziała, że podczas koncertu zabrzmią utwory związane z orkiestrą i z jej działaniami. Wyjawiła, że wieczór rozpocznie utwór dedykowany orkiestrze, czyli "Divertimento Amadeus" Jacka Rabińskiego.

Utwór skomponowano na 50-lecie orkiestry, z kolei druga kompozycja powstała specjalnie na ten wieczór, i została napisana przez Kacpra Smolińskiego. Wyjaśniała, że ten utwór, jak i następny to ukłony orkiestry w stronę ludzi jazzu.

- Chciałam pokazać, że wychodzimy poza jeden styl muzyczny, znajdujemy piękno w różnych kierunkach muzyki, a to jest coś pomiędzy jazzem a klasyką - podkreśliła dyrygentka.

Koncert i przerwa

Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia od godz. 18.00. Będzie to ostatni przed przerwą wakacyjną koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus w Auli UAM w Poznaniu.

Posłuchaj
00:30 ka2.mp3 Agnieszka Duczmal o utworach, które zabrzmią na koncercie (IAR)

 

Orkiestra współpracuje z Polskim Radiem od 45 lat.

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem