more_horiz
Wiadomości

Czekają nas kolejne próby ataków informacyjnych ze strony Rosji? Stanisław Żaryn wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 18:39
Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, przestrzegł, że w związku z rosnącą pozycją naszego kraju, propaganda Federacji Rosyjskiej będzie podejmować kolejne próby ataków informacyjnych przeciwko Polsce.
Stanisław Żaryn: rosyjska propaganda będzie podejmować próby ataków informacyjnych
Stanisław Żaryn: rosyjska propaganda będzie podejmować próby ataków informacyjnychFoto: AlyoshinE/Shutterstock; twitter.com/StZaryn

Rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych na swoim profilu publikuje tweety demaskujące dezinformację rosyjskiej propagandy. "W ostatnich miesiącach znacząco rośnie pozycja Polski na arenie międzynarodowej. Jesteśmy obecnie najważniejszym krajem wschodniej flanki NATO, kluczowym dla odpowiedniej reakcji na rosyjską wojnę przeciwko Ukrainie" - napisał Stanisław Żaryn.

Dodał, że ma to konsekwencje w sferze informacyjnej. "W związku z rosnącą pozycją Polski, rosyjska propaganda i przemysł dezinformacyjny będzie podejmować kolejne próby ataków informacyjnych przeciwko Polsce. Działania te mają dla Kremla charakter strategiczny" - skomentował rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.

Rosyjskie ataki informacyjne

Uprzednio Stanisław Żaryn zwracał uwagę na to, że "Rosja musi zostać zatrzymana". "Naiwne podejście do rosyjskiego imperializmu będzie dawało bardzo złe owoce w przyszłości" - wskazał. Podkreślił jednocześnie, że ten imperializm sam się nie zatrzyma. "Rosja prowadzi wojnę informacyjną oraz psychologiczną" - dodał.

"Celem Kremla jest manipulowanie obrazem agresji przeciwko Ukrainie. Rosja, jak wiele razy w historii, próbuje zmyć z siebie odium sprawcy, fałszując prawdziwe przyczyny ataku na Ukrainę" - podkreślił rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych na Twitterze.

»ROSYJSKA INWAZJA NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny w PolskieRadio24.pl«

Czytaj także:

***

Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem