more_horiz
Wiadomości

Jaka prognoza na poniedziałek? IMGW: od zachodu kraju poprawa pogody

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2022 19:50
W poniedziałek w zachodniej połowie Polski widoczna będzie poprawa pogody. Na wschodzie jednak nadal mogą wystąpić przelotne opady deszczu - poinformowała Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.
Synoptyk IMGW: w poniedziałek od zachodu poprawa pogody
Synoptyk IMGW: w poniedziałek od zachodu poprawa pogodyFoto: Eva Pruchova/Shutterstock

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, w poniedziałek od zachodu wejdzie nad Polskę słaby wyż z centrum nad Niemcami.

- Pod względem pogody Polska będzie podzielona na dwie części. We wschodniej połowie na ogół zachmurzenie umiarkowane i z przelotnymi, słabymi opadami deszczu. Na zachodzie i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów - poinformowała.

Dodała, że wiatr na wschodzie będzie słaby, o zmiennym kierunku. - Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 16 do 21 stopni Celsjusza, tylko w rejonie Helu termometry wskażą do 13 stopni - powiedziała synoptyk IMGW-PIB.

Prognoza pogody

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, nad Europą nadal dominują niże z układami frontów atmosferycznych, tylko częściowo północ i południe kontynentu obejmują wyże. Polska jest na skraju niżu, którego ośrodek przemieści się znad Białorusi nad Rosję, jedynie zachodnia Polska jest w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia.

Z zachodu i północnego zachodu do naszego kraju będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie nieznacznie wzrastać.

» INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Czytaj również:

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem