more_horiz
Wiadomości

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki za nami. Jakie były pytania? [ARKUSZ]

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2022 13:00
Ósmoklasiści są już po egzaminie z matematyki. Do rozwiązania mieli m.in. zadania z pierwiastków, rachunku prawdopodobieństwa i geometrii. Uczniowie z Olsztyna mówili Polskiemu Radiu, że egzamin nie był trudny.
Trwają egzaminy ósmoklasistów. W środę czas na matematykę
Trwają egzaminy ósmoklasistów. W środę czas na matematykęFoto: PAP/Lech Muszyński

Egzamin ósmoklasisty na zakończenie szkoły zdawało w tym roku ponad 500 tysięcy uczniów kończących szkoły podstawowe i 7 tysięcy uczniów z Ukrainy. We wtorek odbył się egzamin z języka polskiego. Dziś rozwiązywali test matematyczno-przyrodniczy. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9.00. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie mieli 100 minut.

Egzamin z matematyki był łatwy

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 imienia Sybiraków w Olsztynie zgodnie stwierdzili, że egzamin z matematyki nie był trudny

- Ósmoklasiści przez prawie półtora roku swojej edukacji uczyli się zdalnie. Dlatego egzamin odbywa się na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie w oparciu o podstawę programową - mówił przed rozpoczęciem egzaminu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

- Pewne działy matematyki zostały skreślone z listy wymagań egzaminacyjnych, więc też nie ma zadań z tych działów matematyki - dodał dyrektor CKE.

W czwartek ósmoklasistów czeka trzecia odsłona egzaminu - test z języka obcego. Wyniki 1 lipca.

Minister życzył uczniom powodzenia

We wtorek, przed rozpoczęciem egzaminu, życzenia ósmoklasistom złożył minister edukacji Przemysław Czarnek. "Drodzy ósmoklasiści, przed Wami ważny egzamin, do którego przygotowywaliście się przez wiele lat. Mam nadzieję, że będzie on przepustką do dalszej edukacji w wybranej przez Was szkole" - napisał minister edukacji i nauki na Twitterze.

Życzył uczniom spokoju, koncentracji oraz dobrych wyników. "Wykorzystajcie jak najlepiej swoją wiedzę i zdobyte umiejętności. Pamiętajcie, że ciężka praca oraz konsekwentne dążenie do celu przynoszą oczekiwane rezultaty" - dodał Czarnek.

Posłuchaj
00:30 11757909_1.mp3 Ósmoklasiści po egzaminie z matematyki (IAR) 
Posłuchaj
00:47 11757961_1.mp3 W całym kraju egzamin z matematyki napisało ponad 500 tysięcy ósmoklasistów. Relacja Katarzyny Ingram (IAR) 

Zobacz także:

jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem