more_horiz
Wiadomości

Życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Matki. "Macierzyństwo jest skarbem"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 10:13
Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Matki. Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda życzyli wszystkim mamom szczęścia i harmonii w życiu rodzinnym. 
Życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Matki
Życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia MatkiFoto: KPRP/Grzegorz Jakubowski

"Dobrego zdrowia i pogody ducha, czułości i wsparcia ze strony dzieci oraz radości z ich sukcesów, a także spełnienia wszelkich osobistych planów i marzeń" - czytamy na stronie prezydenta.

Prezydencka para wyraziła nadzieję, że to wyjątkowe święto przyniesie Paniom wytchnienie od trosk dnia codziennego - tym bardziej, że przez ostatnie dwa lata z powodu pandemii, a szczególnie od rozpoczęcia wojny na Ukrainie, wyraźnie ich nam wszystkim przybyło. To dodatkowe wyzwanie dla kobiet, które otaczają swoje dzieci opieką, wychowują je, stwarzają im odpowiednie warunki do rozwoju - a ponadto obowiązki domowe łączą z pracą zawodową.

Jednak "macierzyństwo jest skarbem, który sam w sobie wynagradza te trudy". "Więź między matką a dzieckiem, miłość, czułość, zaufanie i zrozumienie, którymi nawzajem się obdarowują, to dobro bezcenne. Jest to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody" - napisali prezydent i jego małżonka. 

Dzień Matki - święto z ponad 100-letnią tradycją

Oficjalnie święto to pojawiło się w kalendarzu ponad 100 lat temu - w 1914 roku, a po odzyskaniu przez Polskę niepodległości stało się nierozerwalną częścią naszej tradycji. Bez wątpienia dla większości z nas Dzień Matki to jeden z najważniejszych dni w roku. 

Życzenia mamom składa minister rodziny i polityki społecznej

- Kochane, drogie mamy, z okazji Waszego święta życzę przede wszystkim dużo zdrowia, pogody ducha oraz radości z czasu spędzonego ze swoimi dziećmi, niezależnie od tego, czy mają kilka kilkanaście czy może kilkadziesiąt lat - mówiła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Posłuchaj
00:27 11759519_1.mp3 Życzenia dla mam od minister Marleny Maląg (IAR) 

Czytaj także:

ASP

Zobacz także

Zobacz także