more_horiz
Wiadomości

Bezpłatne badania i konsultacje medyczne. Nowa inicjatywa prezydenta ma poprawić zdrowie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 16:03
Za tydzień z inicjatywy prezydenta rusza projekt "Zdrowe Życie" dotyczący profilaktyki zdrowotnej. Poprzez bezpłatne badania, konsultacje medyczne i edukację zdrowotną ma budować świadomość, promować potrzebę działań profilaktycznych.
Adam Niedzielski wskazał, że celem projektu jest powrót Polaków do działań profilaktycznych
Adam Niedzielski wskazał, że celem projektu jest powrót Polaków do działań profilaktycznychFoto: Rido/Shutterstock

W siedzibie Kancelarii Prezydenta RP odbyło się śniadanie prasowe na temat ogólnopolskiego projektu profilaktyki zdrowotnej "Zdrowe życie". Organizatorami ogólnopolskiego projektu jest Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów PaństwowychNarodowy Fundusz Zdrowia i Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. Patronat honorowy sprawuje Prezydent Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

"Zdrowe życie"

Szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych poinformowała podczas spotkania z dziennikarzami, że dziś zostało podpisane porozumienie pomiędzy ministrem zdrowia, ministrem aktywów państwowych, prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia i Grupą PZU w sprawie realizacji projektu "Zdrowe Życie".

- To projekt, który ma na celu poprawę jakości życia Polaków. Chcemy, aby zaangażował wszystkie instytucje, siły i każdego z Polaków do tego, aby dbać o zdrowie - powiedziała minister Grażyna Ignaczak-Bandych.

Badania profilaktyczne Polaków

Minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał, że celem projektu jest powrót Polaków do działań profilaktycznych i badań, na które podczas pandemii zgłaszało się coraz mniej osób. Szef resortu zdrowia wyraził zadowolenie, że idea profilaktyki zdrowotnej jest czymś, co jednoczy także instytucje publiczne. Podkreślił, że kwestia dbałości o zdrowie wymaga ciągłego propagowania.

Profilaktyka uodparnia nas na szereg zagrożeń epidemicznych. Przyjmijmy, że COVID-19 nie będzie ostatnią epidemią na naszym kontynencie. To ryzyko będzie nam towarzyszyć. Społeczeństwo zdrowe to społeczeństwo odporne na ryzyka - zaznaczył szef MZ. 

Projekt jest zaplanowany na rok. Jego szczegóły będą przedstawione za tydzień.

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem