more_horiz
Wiadomości

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Deszczowo w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 16:35
IMGW prognozuje deszcz w całej Polsce do końca dnia. Synoptyk Michał Ogrodnik poinformował, że na północy kraju wydano ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać do 95 km/h.
Synoptyk IMGW: piątek deszczowy i wietrzny
Synoptyk IMGW: piątek deszczowy i wietrznyFoto: shutterstock.com/Natalia Garidueva

Jak przekazał Michał Ogrodnik z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, największe opady prognozowane są we wschodniej i centralnej Polsce, gdzie miejscami może spaść do 15 litrów na metr kwadratowy.

- Na północy i na południowym wschodzie miejscami możliwe są burze i opady przelotne. W pasie obejmującym m.in. województwa: lubuskie, opolskie, śląskie, łódzkie, po lubelskie opady o charakterze ciągłym. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Pomorzu, Warmii i Mazurach zapowiadane są przelotne opady deszczu i lokalne burze - wyjaśnił synoptyk.

Ostrzeżenia dla północy kraju 

- Na tereny nadmorskie wydano ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym i porywistym wiatrem, który może osiągać do 95 km/h. Wiatr o sile do 80 km/h jest spodziewany także na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, części Ziemi Łódzkiej, północnej części Mazowsza i na Podlasiu. Na południu wiatr w porywach może osiągać do 65 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 14-15 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 17 w centrum, do 21-22 stopni na południowym wschodzie - powiedział Michał Ogrodnik.

W nocy miejscami rozpogodzenia 

W nocy przelotne opady deszczu i burze możliwe są w północno-zachodniej części Polski. W strefie brzegowej Bałtyku przez całą noc mogą pojawiać się pojedyncze wyładowania. Na północy, w czasie burz, lokalnie może spaść do 15 litrów na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze kraju zapowiadane są przelotne opady deszczu.

Im dalej na południe, tym więcej rozpogodzeń. Temperatura minimalna wyniesie 5 stopni na północnym wschodzie i w kotlinach górskich, około 7 stopni w centrum, 8 na południu i 9 stopni nad samym morzem. W rejonach nadmorskich wiatr może w porywach dochodzić do 70 km/h. Na pozostałym obszarze tylko wieczorem silniejszy, w nocy osłabnie i będzie umiarkowany, w porywach do 55 km/h.

Czytaj także: 

ASPZobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem