more_horiz
Wiadomości

Przed nami ciepła niedziela. Sprawdź prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 06:45
Niedziela niemal w całym kraju będzie pogodna i ciepła. Dopiero w nocy na krańcach zachodnich Polski pojawi się więcej deszczowych chmur - poinformował synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB Szymon Ogórek. 
Synoptyk IMGW: niedziela pogodna, od zachodu nadchodzi zatoka niżowa
Synoptyk IMGW: niedziela pogodna, od zachodu nadchodzi zatoka niżowaFoto: Fotowierzba

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego w niedzielę Polska będzie jeszcze pod wpływem wysokiego ciśnienia. Jak przekazał Szymon Ogórek, w nocy z niedzieli na poniedziałek nad zachodnią granicę kraju nasuwać się będzie powoli zatoka niżowa z frontem atmosferycznym.

Synoptyk IMGW: będzie ciepło i pogodnie

- Niedziela zapowiada się na pogodny i ciepły dzień. Rano, w okolicach wschodu słońca, zwłaszcza na północy Polski, możliwe są mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Po tym krótkotrwałym zjawisku temperatura zacznie szybko rosnąć. Nieco więcej chmur może pojawić się na krańcach południowo-wschodnich. Tam też możliwe są słabe, lokalne, przelotne opady deszczu. Jeżeli chodzi o temperatury, to najchłodniej będzie na Helu - około 15 stopni Celsjusza. W pasie Wybrzeża prognozujemy 20, w centrum 23, a w Zielonej Górze i na Dolnym Śląsku do 27 stopni. Odczucia ciepła nie będzie zakłócał wiatr, który będzie przeważnie słaby - powiedział Szymon Ogórek.

Noc na przeważającym obszarze kraju pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 8 stopni na Suwalszczyźnie, 10 na wschodzie, 11 w centrum i 15 stopni Celsjusza na zachodzie. W ciągu nocy na zachodnich krańcach Polski zachmurzenie wzrośnie do dużego i nad ranem możliwe są tam przelotne deszcze i burze. Wiatr będzie słaby, tylko na zachodzie umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Zdaniem synoptyka IMGW niosący ze sobą opady deszczu niż będzie bardzo powoli przesuwał się w kierunku wschodnim. We wschodniej części kraju ładna pogoda może utrzymać się do wtorku, a przed strefą frontową w centrum i na południu kraju temperatura powietrza może osiągać do 26 stopni Celsjusza. 

 » WIĘCEJ INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «

Czytaj również:

nt

Zobacz także

Zobacz także