more_horiz
Wiadomości

Warszawa: autobus stanął w płomieniach. Zamknięto jedną z głównych ulic

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2022 17:39
Służby zamknęły ruch w Alejach Jerozolimskich w Warszawie po tym, jak zapalił się autobus odjeżdżający spod Dworca Zachodniego. 
Autobus spłonął w Warszawie przy Dworcu Zachodnim
Autobus spłonął w Warszawie przy Dworcu Zachodnim Foto: PAP / Mateusz Marek

Miejski autobus, który właśnie ruszał z przystanku spod Dworca Zachodniego, niespodziewanie stanął w płomieniach. Kierowca z policjantami ewakuowali pasażerów, służby zamknęły ruch w Alejach Jerozolimskich.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 16. Do zdarzenia doszło 50 m za przystankiem - powiedział oficer prasowy z ochockiej komendy podkomisarz Karol Cebula, który uczestniczył w akcji ratowniczej.

Dodał, że nikt nie ucierpiał, kierowca natychmiast rozpoczął ewakuację pasażerów, pomogli mu w tym policjanci, którzy błyskawicznie zjawili się na miejscu zdarzenia.

Warszawa: pożar autobusu. Co z pasażerami?

- 30 pasażerów bezpiecznie opuściło pojazd przed przybyciem straży pożarnej - powiedział mł. bryg. Paweł Klimkiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Nie było potrzeby interwencji medycznych. Najbardziej ucierpiał pojazd.

- Spaleniu uległa komora silnika i część przestrzeni pasażerskiej - powiedział Klimkiewicz.

Na czas akcji ratowniczej Aleje Jerozolimskie w kierunku Pruszkowa zostały całkowicie zamknięte dla ruchu. Po 40 minutach - jak poinformował nadkom. Cebula - udostępniono kierowcom jeden pas w tym kierunku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

bartos

Zobacz także

Zobacz także