more_horiz
Wiadomości

"Zapraszamy młodzież do zaangażowania na rzecz ochrony klimatu". Trwa nabór do Rady Klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 18:04
Do czwartku trwa nabór do Młodzieżowej Rady Klimatycznej drugiej kadencji. Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do zgłaszania się młodych ludzi, którym bliskie są zagadnienia związane z polityką klimatyczną, energetyczną i ekologiczną Polski.
Chcesz przedstawiać swoje opinie, współtworzyć projekty i angażować się w działania z zakresu działalności MKiŚ? Czekamy na Ciebie - podkreśliło w komunikacie MKiŚ.
"Chcesz przedstawiać swoje opinie, współtworzyć projekty i angażować się w działania z zakresu działalności MKiŚ? Czekamy na Ciebie!" - podkreśliło w komunikacie MKiŚ.Foto: TT/@MKiS_GOV_PL

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poszukuje 32 młodych osób, które podczas dwuletniej kadencji Rady będą aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu.

Zaangażuj się w ochronę klimatu!

- Zapraszamy młodzież do aktywnego włączenia się w dyskusję i zaangażowanie w działania na rzecz ochrony klimatu w ramach Młodzieżowej Rady Klimatycznej. Dzięki współpracy z MRK młodzież nie tylko aktywnie uczestniczy w kreowaniu działań na rzecz środowiska, lecz także podnosi swój poziom wiedzy o klimacieenergiiśrodowisku - podkreśla minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

W naborze do drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Klimatycznej mogą wziąć udział osoby mające ukończone 15 lat w dniu ogłoszenia naboru (1 czerwca bieżącego roku), a jednocześnie niemające ukończonych 26 lat.

Młodzieżowa Rada Klimatyczna (MRK) to organ doradczy i opiniodawczy działający przy ministrze klimatu i środowiska. Poza przedstawianiem opinii na temat planowanych zmian polityki, strategii i zmian legislacyjnych w zakresie właściwości szefa resortu MRK zajmuje się m.in. promowaniem wśród młodzieży postaw proekologicznych i proklimatycznych.

Czytaj więcej:

nt

Zobacz także

Zobacz także