more_horiz
Wiadomości

"Śladami Bohaterów AK". Każdy może poznać historię w specjalnym konkursie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 12:11
Ich ślady są niemal w każdej miejscowości. To przede wszystkim żołnierze Armii Krajowej, osoby tworzące Polskie Państwo Podziemne i uczestnicy ruchu oporu. Do zgłębiania ich działalności zachęca Fundacja na rzecz Wielkich Historii, która zorganizowała konkurs dla młodzieży szkolnej. Czas na zgłoszenia mija 30 czerwca.
Śladami Bohaterów AK: ostatnie dni na zgłoszenia do konkursu dla młodzieży szkolnej
Śladami Bohaterów AK: ostatnie dni na zgłoszenia do konkursu dla młodzieży szkolnejFoto: sladamibohaterow.pl

"Śladami Bohaterów AK" mogą podążyć grupy uczniów pod kierunkiem lidera. - Do udziału zapraszamy młodzież w 3-osobowych grupach, na wzór trójek, które były podstawowymi komórkami konspiracyjnymi w czasie okupacji, razem z liderami. Takim liderem może być nauczyciel, rodzic, animator kultury. I takie trójki wraz z liderami prosimy o przygotowanie pracy konkursowej i przesłanie nam zgłoszenia za pośrednictwem formularza - powiedziała Polskiemu Radiu Marzenna Szymańska z Fundacji na rzecz Wielkich Historii.

Każdy może poznać historię

Konkursowe zgłoszenie powinno dotyczyć osób, wydarzeń i miejsc związanych z Armią Krajową lub szerzej - polskim ruchem oporu podczas II wojny światowej.

- W tym zgłoszeniu ma się zawrzeć zarówno opis przebiegu poszukiwań historycznych, jakie grupa wykonała, żeby dane miejsce czy osobę opisać, jak i link do dodanego przez drużynę miejsca w aplikacji ToTuBy - wyjaśniła Marzenna Szymańska z Fundacji na rzecz Wielkich Historii.

Ostatni element kompletnego zgłoszenia to załączenie 1-5 minutowego filmiku w konwencji InstaStory, relacjonującego przebieg kwerendy.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń można znaleźć na stronie sladamibohaterow.pl. Pula nagród w konkursie to 43 tysiące złotych. 

***

Mecenasem konkursu "Śladami Bohaterów AK" jest Fundacja PGE, a patronat honorowy nad inicjatywą sprawują Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Światowy Związek Żołnierzy AK.

Posłuchaj
00:29 11810195_1.mp3 Konkursowe zgłoszenie powinno dotyczyć osób, wydarzeń i miejsc związanych z Armią Krajową lub szerzej (Karol Darmoros/IAR)

as

Zobacz także

Zobacz także