more_horiz
Wiadomości

Pomysły Grodzkiego na Polskę: Giertych prokuratorem generalnym, a TVP do likwidacji

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 10:15
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się z mieszkańcami powiatu polickiego i przedstawił kilka pomysłów na Polskę. Według Grodzkiego, jak informuje portal dziennikpolicki.pl, Roman Giertych jest odpowiednim kandydatem na prokuratora generalnego, a Telewizja Polska powinna być zlikwidowana. W ocenie marszałka Prawo i Sprawiedliwość, po wyborach, może też chcieć koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym.
Pomysły Grodzkiego na Polskę. Zdradził kto powinien być prokuratorem generalnym
Pomysły Grodzkiego na Polskę. Zdradził kto powinien być prokuratorem generalnymFoto: FORUM/Andrzej Hulimka

Spotkanie Tomasza Grodzkiego z mieszkańcami powiatu polickiego prowadzone było w formule pytań i odpowiedzi. Pojawiły się między innymi kwestie wyborów parlamentarnych oraz przyszłości Telewizji Polskiej.

Zdaniem marszałka Senatu kluczem do wygranej Platformy Obywatelskiej w przyszłych wyborach parlamentarnych będzie stworzenie wielkiej koalicji i wystawienie wspólnej listy. Tomasz Grodzki przyznał, że w jego opinii po wyborach Prawo i Sprawiedliwość może mieć w planach stworzenie koalicji nie z Solidarną Polską, ale z Polskim Stronnictwem Ludowym.

- Priorytetem nie jest odsunięcie PiS od władzy. Priorytetem jest odbudowa Polski poprzez odsunięcie PiS od władzy - powiedział Tomasz Grodzki.

Pomysły Grodzkiego na Polskę

Zapytany przez jednego z uczestników spotkania o przyszłość TVP po ewentualnej wygranej w wyborach PO marszałek odpowiedział, że Telewizja Polska będzie do likwidacji. Mówił też, że Platforma Obywatelska chce rozdzielić funkcje ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego. W ocenie Grodzkiego odpowiednim kandydatem na to drugie stanowisko jest Roman Giertych.

Taki pomysł spodobał się też jego partyjnemu koledze senatorowi Koalicji Obywatelskiej Stanisławowi Gawłowskiemu. W mediach społecznościowych napisał, że to "dobry pomysł [...] uczciwi będą zadowoleni. Kasta łamiących prawo funkcjonariuszy PiS odpowie za swoje grzechy".

Apel Tomasza Grodzkiego do mieszkańców Polic

Na zakończenie spotkania z mieszkańcami polityk zaapelował, aby dopilnowali uczciwości zbliżających się wyborów.

- Musimy mieć Obywatelską Kontrolę Wyborów i to na bardzo wysokim poziomie - podkreślił marszałek Senatu.

Czytaj także:

Zobacz także: senator PiS Stanisław Karczewski w Programie 1 Polskiego Radia o marszałku Tomaszu Grodzkim

dziennikpolicki.pl/wpolityce.pl
ASP

Zobacz także

Zobacz także