more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS: na konwencji PO nie ma ani słowa o przyszłości, jest za to "wzruszająca samokrytyka"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 14:54
- Na konwencji Platformy Obywatelskiej nie ma ani słowa o przyszłości - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Okrzyki wznoszone na konwencji PO nazwał "wzruszającą samokrytyką". - To może być początek przełomu moralnego Platformy - ocenił.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Artur Reszko

WIDEO:

Prezes PiS na spotkaniu w Białymstoku nawiązał do odbywającej się w Radomiu "Konwencji Przyszłości" Platformy Obywatelskiej. - Nasi przeciwnicy się zbierają. Zbierają się, żeby zapowiedzieć przyszłość - powiedział.

Na konwencji Platformy wznoszono okrzyki "Złodzieje", adresowane do PiS. Jarosław Kaczyński skomentował je stwierdzeniem, że była w nich "naprawdę wzruszająca samokrytyka". - To może początek przełomu moralnego Platformy Obywatelskiej - dodał Jarosław Kaczyński.

- Poza tym, niestety, ani słowa o przyszłości, bo plan wyprowadzenia rzekomo nielegalnie wybranego prezesa Narodowego Banku Polskiego to jest plan z jakiejś bajki - powiedział Jarosław Kaczyński.

Więcej informacji:

O "doktrynie Neumanna" i "wyprowadzeniu Glapińskiego"

Na radomskiej konwencji lider PO Donald Tusk zapowiedział, że jeśli PO wygra wybory, "wyprowadzi Glapińskiego z NBP". - Adam Glapiński jest nie tylko niekompetentny, nie tylko nieprzyzwoity w tym, co robi. Adam Glapiński jest też nielegalny. Nie będzie ani dnia dłużej prezesem NBP. Nie trzeba będzie ustawy - mówił Tusk.

- Jak rozumiem, to wyprowadzenie ma skończyć z inflacją. Kalkulacja naszych przeciwników jest bardzo prosta. Za kilkanaście miesięcy, daj Boże, inflacja rzeczywiście będzie mocno opadać, a może - bardzo bym sobie tego życzył, ale nie mogę tego powiedzieć, że tak będzie na pewno - w ogóle już spadnie do jakichś dopuszczalnych poziomów. No i wtedy powie się: wyprowadziliśmy, nie ma inflacji - powiedział Jarosław Kaczyński.

- Krótko mówiąc: my doprowadzimy, oni będą tego profitentami. No, niedoczekanie ich, proszę państwa - powiedział lider PiS Jarosław Kaczyński.

Posłuchaj
00:26 Prezes PiS w Białymstoku o przyczynach inflacji.mp3 Prezes PiS w Białymstoku o przyczynach inflacji (źr. IAR)

Według Kaczyńskiego to też ilustruje "doktrynę Neumanna". PiS używa tego sformułowania w odniesieniu do opublikowanych w 2019 roku nagrań z rozmowy polityka PO Sławomira Neumanna z działaczami partii w Tczewie z 2017 roku.

- Sądy są nasze, czyli prawo jest nasze, czyli jak my rządzimy, to prawo nie obowiązuje. Nas nie obowiązuje - no tak, rzeczywiście tak przez cały czas było. I znów mogę powiedzieć: niedoczekanie wasze. Polska będzie praworządna - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

PAP/IAR/in./

Zobacz także

Zobacz także