more_horiz
Wiadomości

Niedziela słoneczna, bez większych upałów. Sprawdź prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 06:50
Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW-PIB przyznała, że za sprawą klina wyżowego z centrum nad północną Polską, niedziela niemal w całym kraju będzie pogodna. Chmury i przelotny deszcz mogą się pojawić wzdłuż wschodniej granicy kraju.
Synoptyk IMGW: niedziela pogodna na przeważającym obszarze kraju
Synoptyk IMGW: niedziela pogodna na przeważającym obszarze krajuFoto: Shutterstock.com / Grisha Bruev

Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę nad Polską utrzymywać się będą masy powietrza polarno-morskiego, a pogodę będzie kształtował płytki wyż z centrum nad północną Polską.

Z niedzieli na poniedziałek do kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze, a za nim od zachodu wejdzie kolejny front atmosferyczny i związane z nim niewielkie ochłodzenie.

Pogoda. Co nas czeka w niedzielę?

- Niedziela zapowiada się pogodnie i bez większych upałów. Nieco więcej chmur może pojawić się na wschodzie. Wzdłuż wschodniego pogranicza i na Pogórzu Karpackim okresowo zachmurzenie będzie duże, z przelotnymi opadami deszczu. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od 22-23 st. C nad morzem, na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu do 29 st. C na zachodzie Polski - powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Noc z niedzieli na poniedziałek zapowiada się na pogodną, chociaż na północnym zachodzie kraju pojawią się chmury, z których może spaść przelotny deszcz. Lokalnie możliwe mgły, głównie na wschodzie kraju. Temperatura minimalna dolinach górskich wyniesie ok. 11-13 st. C, a na pozostałym obszarze od 14 do 17 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny.

Czytaj również:

dn

Zobacz także

Zobacz także