more_horiz
Wiadomości

Projekt edukacyjny "Będziesz miłował". Muzeum Jana Pawła II szuka wolontariuszy

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 14:56
Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie od dziś poszukuje chętnych do udziału w wolontariackim projekcie edukacyjnym pt. "Będziesz miłował". Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 lipca.
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Mt 5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Mt 5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa WyszyńskiegoFoto: PAP/Piotr Nowak

Celem projektu jest przybliżanie i upamiętnienie sylwetek kolejnych kapelanów Powstania Warszawskiego, w tym patrona Muzeum - błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, mówi Ewa Celińska-Pyśk z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Zaproszeni są wolontariusze od siedemnastego roku życia, którzy lubią i interesują się historią i mają chęć współpracy. - Zaproszone są osoby z całej Polski - stacjonarnie i online. Zapewnione są szkolenia i opieka merytoryczna historyków - wyjaśnia Ewa Celińska-Pyśk. Wolontariusze powinni interesować się historią, varsavianistyką oraz chcieć poznawać pracę badawczą czy edukacyjną.


Posłuchaj
00:29 11824567_1.mp3 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego szuka wolontariuszy do projektu "Będziesz miłował" (IAR)

 

Szkolenia dla wolontariuszy

Dla organizatorów istotne jest również, by wolontariusze mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną i rozwinąć umiejętności cenione na rynku pracy. - Wolontariusze, którzy zgłoszą się do projektu będą odpowiednio przygotowani. Przygotowano cały pakiet szkoleń, między innymi: historyczne, metodologiczne czy infobrokerskie. Aby wolontariusze mogli lepiej wczuć się w atmosferę projektu będzie możliwość odbycia wspólnego spaceru śladami jednego z kapelanów - tłumaczy kierownik wolontariatu Muzeum.

Wolontariusze właściwe prace rozpoczną tradycyjnie 1 sierpnia. Na każdym etapie projektu będą mogli liczyć na opiekę mentorów. Działania trwają 63 dni, a finał zawsze ma miejsce w rocznicę zakończenia powstania warszawskiego. Projekt jest kontynuacją akcji edukacyjnej pt. "Będziesz miłował…" rozpoczętej w 2019 roku, podczas której wolontariusze we współpracy z harcerzami opowiadali warszawianom i turystom wojenne losy ks. Stefana Wyszyńskiego, patrona Muzeum, który był kapelanem Zgrupowania AK Kampinos podczas powstania warszawskiego. Wszelkie informacje dostępne są na stronie:

www.mt514.pl/bedziesz-milowal-iv-edycja-rekrutacja

pkur

Zobacz także

Zobacz także