more_horiz
Wiadomości

Terlecki o letniej ofensywie PiS: przedbieg przed gorącą politycznie jesienią

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 23:44
- Mamy za sobą okres pandemii, kiedy nie mieliśmy kontaktu z naszymi zwolennikami, naszymi wyborcami i potencjalnymi wyborcami. To trzeba nadrobić i stąd taka letnia ofensywa PiS, która zbiega się też z pewną reorganizacją struktur - powiedział na antenie TV Republika wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Ryszard Terlecki: letnia ofensywa PiS zbiega się z pewną reorganizacją struktur
Ryszard Terlecki: letnia ofensywa PiS zbiega się z pewną reorganizacją strukturFoto: PAP/Artur Reszko

Jak dodał teraz te struktury partyjne "sprawdzą się w takiej akcji przypominającej trochę kampanię wyborczą, ale to oczywiście nie jest kompania wyborcza". - To jest raczej taki przedbieg przed jesiennym sezonem politycznym, który, myślę, będzie już bardzo gorący, bo to będzie już rzeczywiście rok do wyborów - powiedział Ryszard Terlecki.

Zaznaczył, że do wyborców Zjednoczona Prawica będzie starała się dotrzeć z przekazem "dobry rząd na trudne czasy". - To jest takie hasło na lato tego roku. Opozycja zajmuje się zaś głównie sobą. Wciąż trwa spór, czy będzie jedna lista, czy dwie, czy pięć - ocenił.

Ryszard Terlecki: są pewne zadania, które musimy wykonać do terminu wyborów

- My staramy się pokazać to, co się nam udało zrobić, szczerze przyznajemy się do tego, czego się zrobić nie udało i co jest przed nami i mówimy, że są pewne zadania, które musimy wykonać w ciągu tego troszkę więcej niż roku do wyborów - podkreślił wicemarszałek Sejmu.

- Sprawą numer jeden w tej chwili, o którą pytają wyborcy, jest kwestia inflacji, czyli drożyzny, choć dzieje się to na tle strasznej wojny na Ukrainie, która ma na tę inflację i drożyznę ogromny wpływ - mówił. - Musimy więc w ciągu tego roku pokonać inflację i to jest oczywiste, bo inaczej wyborcy będą rozczarowani - zaznaczył Ryszard Terlecki.

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także