more_horiz
Wiadomości

Tarnowskie Góry: atak na biuro poseł PiS. Policja szuka sprawcy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2022 22:37
"Chuligański wybryk? Czy realizacja programu totalnej opozycji?" - napisała na Facebooku poseł PiS Barbary Dziuk. Tym komentarzem odniosła się do uszkodzenia szyby w oknie w swoim biurze poselskim.
Tarnowskie Góry: atak na biuro poseł PiS. Uszkodzone okno w biurze
Tarnowskie Góry: atak na biuro poseł PiS. Uszkodzone okno w biurzeFoto: facebook.com/Barbara Dziuk

Policja w Tarnowskich Górach (Śląskie) szuka sprawcy uszkodzenia szyby w oknie biura poselskiego poseł PiS Barbary Dziuk w tym mieście. Do incydentu doszło w miniony czwartek krótko przed północą. Straty wyceniono na ok. 5 tys. zł - wynika z informacji tarnogórskiej policji.

- Zawiadomienie w tej sprawie złożyła właścicielka kamienicy, w której mieści się biuro poselskie. Ona również jest w tej sprawie osobą pokrzywdzoną. Postępowanie dotyczy zniszczenia mienia. Wielkość strat oszacowano na 5 tys. zł - powiedział mł. asp. Jacek Mężyk, zastępujący oficera prasowego policji w Tarnowskich Górach.

Atak na biuro posła PiS. "Siła argumentów została zastąpiona argumentem siły"

W ramach prowadzonego postępowania dokonano oględzin uszkodzonego okna i sporządzono dokumentację szkód. Zabezpieczono także nagrania z monitoringu. - Prowadzone działania zmierzają do wykrycia sprawcy tego zdarzenia - zapewnił policjant.

Do incydentu doszło w miniony czwartek krótko przed północą. Na zdjęciach, opublikowanych dzień później w mediach społecznościowych przez poseł Barbarę Dziuk, widać jedną z szyb dużego okna, uszkodzoną prawdopodobnie na skutek uderzenia kamieniem.

"Chuligański wybryk? Czy realizacja programu totalnej opozycji? »Siła argumentów została zastąpiona argumentem siły«. Jest nagranie!! Szyba na szczęście kamienio i kuloodporna. Nie życzę nikomu takich wybryków" - napisała na Facebooku parlamentarzystka.

Czytaj także:

pb

Zobacz także

Zobacz także