more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS wznowi objazd po kraju. Znamy termin

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 10:49
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w czerwcu wyruszył w objazd po kraju, a niedawno go zawiesił, wróci do odwiedzania kolejnych miejscowości na przełomie sierpnia i września - wynika z informacji przekazanej przez wicemarszałka Sejmu, szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Polityk podkreślił, że od początku było ustalone, że sierpień miał być miesiącem wolnym od takiej aktywności.
Prezes Jarosław Kaczyński na przełomie sierpnia i września wznowi objazd po kraju i spotkania z mieszkańcami
Prezes Jarosław Kaczyński na przełomie sierpnia i września wznowi objazd po kraju i spotkania z mieszkańcamiFoto: twitter.com/pisorgpl

Szef klubu PiS, odnosząc się do informacji, że prezes Jarosław Kaczyński przerwał objazd po kraju, oświadczył: "Nie przerwał". - Od początku było ustalone, że sierpień jest wolny - dodał Ryszard Terlecki.

"Tak to było zaplanowane"

- Teraz odbywają się jeszcze ostatnie objazdy osób wyznaczonych, a prezes dopiero rusza na przełomie sierpnia i września - powiedział wicemarszałek Sejmu.

Jak podkreślił, duża ofensywa rozpocznie się na przełomie sierpnia i września, a obecnie nie ma żadnej przerwy w wyjazdach.

Jarosław Kaczyński odniósł się do kwestii swoich spotkań z wyborcami w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". - Miałem zaplanowane, że w tej rundzie odbędę czternaście spotkań w ramach cyklu odwiedzania stolic okręgów nowej struktury terenowej Prawa i Sprawiedliwości, tożsamej z podziałem na okręgi senackie. Precyzyjniej - największych miast w tych okręgach. Chcę być w każdym z nich do czerwca przyszłego roku. Wszystko wskazuje, że jeżeli nie zdarzy się nic nadzwyczajnego, to zadanie wykonam szybciej. Dodatkowo, poza tym planem wizyt w okręgach, były jeszcze konwencja w Markach i spotkanie w Sochaczewie. Łącznie szesnaście spotkań - powiedział.

"Po wakacjach rusza wielka ofensywa"

Jak podkreślił, organizowanie spotkań w sierpniu nie ma większego sensu. - Frekwencja na nich spada, ludzie zaangażowani w życie publiczne chcą odpocząć. Dlatego tak to właśnie było zaplanowane. Po wakacjach do tych spotkań wrócimy - wytłumaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS ocenił także, że tworzenie teorii o rzekomym przerwaniu cyklu spotkań z wyborcami "to całkowite wymysły, działanie osłonowe". - Nic takiego nie miało miejsca. Spotkań było tyle, ile zaplanowaliśmy, wszystkie udane, ważne. Po przerwie wakacyjnej będą kolejne, wchodzimy w okres szeroko rozumianej kampanii wyborczej. Opozycji i jej bojówkom nie uda się zniechęcić nas do rozmów i spotkań z Polakami - podkreślił.

Czytaj również:

jmo

Zobacz także

Zobacz także