more_horiz
Wiadomości

Strefa Zdrowia w Toruniu. Sprawdź, kiedy możesz odbyć bezpłatne badania i konsultacje

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 07:00
W dniach 6 i 7 sierpnia Mobilna Strefa Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania specjalistyczne i konsultacje lekarskie w Toruniu, które można wykonać w godzinach od 10.00 do 19.00 na placu przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 1).
Strefa Zdrowia na początku sierpnia zawita do Torunia
Strefa Zdrowia na początku sierpnia zawita do ToruniaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Toruń w sobotę i niedzielę będzie kolejnym przystankiem na trasie Mobilnej Strefy Zdrowia, która jest częścią projektu "Zdrowe Życie", poświęconego profilaktyce zdrowotnej. Wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie skorzystać z badań medycznych i konsultacji specjalistów.

Podczas wizyty będzie można skorzystać z szerokiego wachlarza badań specjalistycznych, konsultacji lekarskich oraz farmaceutycznych oraz otrzymać szczegółowe informacje dotyczące profilaktycznych programów NFZ. Autorzy akcje, ze względu na duże zainteresowanie strefą zdrowia, zachęcają do wcześniejszych odwiedzin, aby móc zarejestrować się do każdego z wybranych specjalistów.

W strefie będą dostępne m.in. następujące badania i wydarzenia:

 • pomiar: glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi + konsultacja internistyczna;
 • badanie spirometrii + konsultacja pulmonologiczna;
 • badanie EKG;
 • badanie USG płuc + konsultacja radiologa;
 • konsultacje dietetyczne;
 • konsultacje dermatologiczne;
 • mammografia (badania dla pań w wieku 50–69 lat);
 • analiza składu ciała wraz z poradą dietetyczną;
 • wystawianie kart EKUZ;
 • potwierdzanie profilu zaufanego;
 • informacje o programach profilaktycznych;
 • konsultacja farmaceutyczna (rozmowa z farmaceutą m.in. na temat polipragmazji).

Ponadto w sobotę w świątyni i pobliskim amfiteatrze odbędzie się coroczne spotkanie środowiska Radia Maryja - Dziękczynienie w Rodzinie.

Program "Zdrowe Życie"

Mobilna Strefa Zdrowia to element projektu "Zdrowe Życie" oraz pierwszy na taką skalę ogólnopolski projekt poświęcony profilaktyce zdrowotnej, przygotowany przy współpracy Ministerstwa Zdrowia (MZ), Ministerstwa Aktywów Państwowych (MAP), Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) oraz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej (PZU). Wydarzenie patronatem objęli Prezydent RP Andrzej Duda, który zainaugurował akcję 3 czerwca, oraz Agata Kornhauser–Duda.

Na początek na trasie Mobilnej Strefy Zdrowia zaplanowano dziewięć miast. Toruń jest kolejnym przystankiem po Warszawie, Łomży, Stalowej Woli i Biłgoraju. Toruńska strefa będzie czynna w piątek i sobotę od godz. 10 do godz. 19.

Dodatkowo na stanowisku NFZ będzie można uzyskać szczegółowe informacje o programach profilaktycznych, w tym profilaktyka 40 Plus, otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i pomoc w dostępie do Internetowego Konta Pacjenta.

Czytaj więcej:

dn/nt/PZU/Prezydent.pl/PAP

Zobacz także

Zobacz także