more_horiz
Wiadomości

Wsparcie dla przedsiębiorców znad Odry. Maląg: ponad 10 tys. firm może ubiegać się o świadczenie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2022 18:39
– Wsparcie dla przedsiębiorców znad Odry będzie jednorazowe w wysokości 3010 zł dla podmiotów, których przychody zmniejszyły się o 50 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca lub poprzednich miesięcy – podkreśliła w Programie 3 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Rząd w trybie obiegowym przyjął w środę projekt ustawy o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na rzece.

Marlena Maląg przyznała, że "wsparcie dla przedsiębiorców to jednorazowe świadczenie za sierpień w kwocie 3010 zł, dla podmiotów, które utraciły przychody w wysokości 50 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca lub poprzednich miesięcy". – Nie będzie od niego odprowadzany podatek – powiedziała.

Ponad 10 tys. firm może ubiegać się o wsparcie

Minister rodziny i polityki społecznej stwierdziła, że "wsparcie dla przedsiębiorców będzie wypłacane przez ZUS, a ustawa będzie procedowana w Sejmie 2 września". – Apeluję do Senatu, aby nie czekać z tą ustawą 30 dni – mówiła.

– O wsparcie może ubiegać się ponad 10 tys. firm i ponad 62 tysiące pracowników, budżet wynosi 10 mln zł, a środki na to świadczenie będą pochodziły z Funduszu Pracy – dodała.

Czytaj także:

Posłuchaj
10:36 TROJKA Trojkowy komentarz dnia 2022_08_25 18-10-07.mp3 Wsparcie dla przedsiębiorców w związku z sytuacją na Odrze. Marlena Maląg podała szczegóły (Trójkowy Komentarz Dnia)

 

***

Audycja: "Trójkowy komentarz dnia"
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)
Data emisji: 25.08.2022
Godzina emisji: 18.10

dn

Zobacz także

Zobacz także