more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS kontynuuje objazd po kraju. Wiemy, który region odwiedzi w ten weekend

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 15:20
Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedzi w najbliższy weekend województwo zachodniopomorskie.
W weekend prezes PiS spotka się z mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego
W weekend prezes PiS spotka się z mieszkańcami województwa zachodniopomorskiegoFoto: PAP/Aleksander Koźmiński

W sobotę szef PiS spotka się z mieszkańcami Kołobrzegu i Koszalina, natomiast w niedzielę będzie w Stargardzie i Szczecinie.

Od czerwca prezes Prawa i Sprawiedliwości objeżdża nowe okręgi partyjne. W maju komitet polityczny PiS podjął decyzję o nowym podziale struktur partyjnych. Utworzone zostały 94 nowe okręgi. Szef PiS ma odwiedzić wszystkie do połowy przyszłego roku.

Spotkania w woj. opolskim i dolnośląskim

W ubiegły weekend prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami Oleśnicy i Wrocławia (w sobotę) oraz Nysy i Opola (w niedzielę). Mówił m.in. o inflacji w Polsce. Jak stwierdził, powinna ona zacząć wyhamowywać pod koniec przyszłego roku. Jarosław Kaczyński powiedział, że metody walki z inflacją prowadzone przez rząd to - jak to określił - "metody łagodzące, zmniejszające ceny i obniżające podatki". Lider PiS zaznaczył, że dotyczy to gazu, nawozów sztucznych, żywności, a także wakacji kredytowych.

Z kolei podczas wizyt w woj. opolskim polityk oświadczył, że w ciągu siedmiu lat udało się wzmocnić państwo, które w kryzysowym momencie odpowiada na wyzwania polityczne i militarne. Podkreślał też znaczenie wyborów parlamentarnych w 2023 r. Powiedział, że będzie to wybór pomiędzy niezależnością a zależnością.

Czytaj także:

ms,koz IAR


Zobacz także

Zobacz także