Członkowie KRRiT wybrali nowego przewodniczącego. Został nim Maciej Świrski

Maciej Świrski został przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wyboru w drodze głosowania dokonano na pierwszym posiedzeniu nowo powołanych członków Rady. Na zastępcę przewodniczącego KRRiT wybrano Agnieszkę Glapiak.

2022-10-10, 15:45

Członkowie KRRiT wybrali nowego przewodniczącego. Został nim Maciej Świrski

Nowa kadencja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rozpoczęła się formalnie 3 października wraz z powołaniem do tego gremium Marzeny Paczuskiej-Tętnik i Hanny Karp. 

Obecnie Rada pracuje w składzie: Marzena Paczuska-Tętnik, Hanna Karp, Agnieszka Glapiak - powołana przez Sejm 15 września, Maciej Świrski - powołany przez Sejm 15 września, i Tadeusz Kowalski - powołany przez Senat 4 sierpnia. Zgodnie z artykułem 7. ustawy o radiofonii i telewizji, kadencja członków Krajowej Rady trwa 6 lat, licząc od dnia powołania ostatniego członka.

Nowy przewodniczący KRRiT. Wieloletnie doświadczenie Macieja Świrskiego

Maciej Świrski jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, kształcił się także na Uniwersytecie Wisconsin w Milwaukee oraz na studiach typu MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania imienia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na przełomie lat 80. i 90 zaczął prowadzić własną działalność gospodarczą. Od 1996 działał w branży teleinformatycznej i marketingowej, był specjalistą sprzedaży i właścicielem przedsiębiorstwa.

W latach 2006-2009 jako członek zarządu Polskiej Agencji Prasowej był odpowiedzialny za piony finansowy, techniczny i internetowy. Od 2013 do 2015 był ekspertem i rzecznikiem prasowym kandydata na premiera Piotra Glińskiego, później doradzał mu jako ministrowi kultury. Powołany na członka Rady Dyplomacji Historycznej przy Ministrze Spraw Zagranicznych.

REKLAMA

W latach 2017-2018 zajmował stanowisko wiceprezesa Polskiej Fundacji Narodowej. Został także członkiem, a we wrześniu 2020 przewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej.

Maciej Świrski prowadził także działalność publicystyczna i społeczną. Został członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, współpracował z Klubem Ronina, prowadził własny blog i kanał w serwisie YouTube. Opublikował jedną książkę oraz kilkaset tekstów ukazujących się w prasie i Internecie, dotyczących głównie tematyki tożsamościowej, politycznej, historycznej i medialnej. Utworzył domeny internetowe pokrzywdzeni.pl, umożliwiającą publikację dokumentów osób, którym IPN przyznał status pokrzywdzonych, oraz dogadajciesie.pl, apelującą o powstanie koalicji PiS-PO.

Angażował się także w działalność licznych organizacji społecznych, między innymi Obywatelskiego Ruchu Kontroli Wyborów i Internet Society Poland. W roku 2012 założył Redutę Dobrego Imienia, która za statutowy cel stawia sobie ochronę Polski na drodze prawnej i informacyjnej. W ramach tej działalności między innymi wytaczał procesy autorom publikacji używającym określenia "polskie obozy zagłady".

Czytaj także:

IAR

ASP/kor

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej