more_horiz
Wiadomości

"Pomoc Polakom na Wschodzie". Kolejna transza trafiła na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2022 23:11
Kolejna transza w ramach akcji "Pomoc Polakom na Wschodzie", zainicjowanej przez parę prezydencką, trafiła na Ukrainę - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Dary przekazał we Lwowie minister Andrzej Dera.
Kolejna transza w ramach akcji Pomoc Polakom na Wschodzie trafiła na Ukrainę
Kolejna transza w ramach akcji "Pomoc Polakom na Wschodzie" trafiła na UkrainęFoto: Shutterstock

Minister spotkał się w magazynach pomocowych z rodakami, a także Ukraińcami, którzy otrzymali między innymi piece, mające stanowić wsparcie w trudnych warunkach zimowych. Przekazał także pozdrowienia i życzenia świąteczne od pierwszej damy, która osobiście angażowała się w zorganizowanie transportu humanitarnego. Piece zostały dostarczone również do mieszkańców Winnickiego Okręgu Konsularnego, między innymi do Winnicy, Żytomierza, Baru i Chmielnickiego.

Spotkanie w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny

Kolejnym punktem wizyty było spotkanie w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny we Lwowie. Minister rozmawiał z proboszczem i parafianami na temat obecnego statusu kościoła. Od wielu lat jest to kwestia sporna między wspólnotą parafialną ubiegającą się o zwrot świątyni, a władzami miejskimi Lwowa.

Pobyt na Ukrainie zakończył się spotkaniem opłatkowym z udziałem członków polskich organizacji i polskich mediów ze Lwowa. Minister - w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy - złożył życzenia bożonarodzeniowe zebranym oraz przekazał podziękowania za zaangażowanie miejscowych Polaków w inicjatywy humanitarne.

Czytaj także:

dn/IAR

Zobacz także

Zobacz także