more_horiz
Wiadomości

Wypadek autokaru pod Lublinem. Koniec utrudnień na trasie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 08:26
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Wandzin (woj. lubelskie). W nocy doszło tam do wypadku autokaru, który wypadł z drogi. - Podróżowało nim 37 obywateli Białorusi - powiedział dla portalu polskieradio24.pl st. kpt. Michał Mazur, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Siedem osób trafiło do szpitali.
Na Lubelszczyźnie autokar wypadł z jezdni, są ranni
Na Lubelszczyźnie autokar wypadł z jezdni, są ranniFoto: Facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna-Gmina Firlej

Około 2:00 w nocy służby otrzymały zgłoszenie o wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 19 tuż przed wiaduktem kolejowym. Na miejscu zdarzenia pracowały jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Lubartowa, Lublina, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Powiatu oraz Policja.

- Pojazd wypadł z drogi i znalazł się w rowie. Podróżowało nim 37 obywateli Białorusi. Była to wycieczka. 7 osób trafiło do szpitali w Lubartowie i Lublinie - powiedział st. kpt. Michał Mazur.

Autokar wyciągnięty z rowu. Koniec utrudnień na trasie

Dyżurny lubelskiego oddziału GDDKiA poinformował, że w sobotę po godz. 10 zakończyły się utrudnienia po przewróceniu się autokaru z pasażerami na łuku dk 19 przed wiaduktem kolejowym.

Na miejsce wypadku przyjechał ciężki sprzęt, który wyciągnął pojazd z rowu.

Rzecznik KWP w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek poinformował, że "kierowca autokaru najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze". Jak przekazał z kolei dyżurny stanowiska kierowania KW PSP w Lublinie podróżni zostali przewiezieni do miejsca tymczasowego pobytu w Mieczysławce.

Przyczyny wypadu ustala teraz policja.

Czytaj także:

asp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także