more_horiz
Wiadomości

"Wojsko polskie jest silne jak nigdy". Premier o wprowadzanych przez rząd rozwiązaniach

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 10:41
Premier Mateusz Morawiecki we wpisie w mediach społecznościowych podkreślił, że "dzięki rozwiązaniom wprowadzanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości wojsko polskie jest silne jak nigdy".
Premier: wojsko polskie jest silne jak nigdy
Premier: wojsko polskie jest silne jak nigdyFoto: TT/@Zelazna_Dywizja

"Dzięki rozwiązaniom wprowadzanym przez rząd Prawo i Sprawiedliwość wojsko polskie jest silne jak nigdy!" - napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Ustawa o obronie ojczyzny

Wskazał, że ustawa o obronie ojczyzny to: "zwiększenie finansowania sił zbrojnych, wprowadzenie koncepcji obrony powszechnej oraz zwiększenie liczebności Wojska Polskiego do około 300 tysięcy żołnierzy".

Ustawa o obronie ojczyzny została uchwalona przez Sejm w marcu 2022 r. i stworzyła mechanizm rozwoju polskich sił, zarówno pod względem liczebności, jak i wyposażenia Wojska Polskiego w najnowocześniejszy sprzęt.

Kolejna broń dla polskiej armii

Szef MON poinformował we wtorek o kolejnych dostawach broni dla naszej armii. "Dziś podpisany został aneks do umowy na dostawę kolejnych wyrzutni i przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin dla Wojska Polskiego. Żołnierze otrzymają kolejne wyrzutnie, pociski rakietowe, a także pakiet logistyczny i szkoleniowy" - napisał Mariusz Błaszczak na Twitterze.

PPK Javelin to broń produkcji amerykańskiej - pociski wraz z wyrzutniami, które mogą być obsługiwane przez jednego żołnierza. Dostarczane siłom ukraińskim przez państwa zachodnie Javeliny zdobyły dużą popularność w pierwszej fazie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, gdy wykazały dużą skuteczność w walce z rosyjskimi siłami pancernymi i zmechanizowanymi.

Czytaj także:

Zobacz także: szef MON Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia"

dz/PAP, IAR

kor

Zobacz także

Zobacz także