more_horiz
Wiadomości

"Oblodzenie na północnym wschodzie Polski, a na południu opady śniegu". IMGW alarmuje

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 14:52
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla północno-wschodniej Polski. Na południu intensywnie prószy śnieg.
IMGW: oblodzenie na północnym wschodzi Polski, opady śniegu na południu.
IMGW: oblodzenie na północnym wschodzi Polski, opady śniegu na południu.Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Emilia Szewczak z biura prasowego IMGW powiedziała, że najbliższej nocy temperatura spadnie poniżej zera w całej Polsce i występujące opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem zaczną zamarzać.

Posłuchaj
00:15 12179397_1.mp3 IMGW: oblodzenie na północnym wschodzi Polski, opady śniegu na południu (IAR)

Szczególnie ślisko na drogach i chodnikach może być na północnym wschodzie. Emilia Szewczak dodała, że w Tatrach i na Podhalu śnieg może padać do wieczora. - Do końca dnia w tych regionach może spaść do 12 centymetrów śniegu. Tam już teraz, wysoko na szczytach, jest ponad metr śniegu, a w Zakopanem - około 60 centymetrów. W kolejnych godzinach śniegu przybędzie - mówiła Emilia Szewczak.

>>> INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW <<<

Na południu Śląska i Małopolski silnie wieje - w porywach do 65 kilometrów na godzinę. Wiatr może tam powodować zawieje i zamiecie śnieżne.  Najbliższa noc będzie mroźna: temperatura minimalna wyniesie od minus siedmiu na Podhalu, przez minus pięć na Suwalszczyźnie do minus jednego na zachodzie.

Czytaj także:


IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także