more_horiz
Wiadomości

Rusza proces Jerzego S. Chodzi o prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2023 08:25
W środę przed krakowskim sądem rejonowym ma się rozpocząć proces Jerzego S. Znany aktor jest oskarżony o prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.
Aktor, reżyser Jerzy Stuhr w drodze na przesłuchanie w siedzibie Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza, Kraków, 29.11.2022.
Aktor, reżyser Jerzy Stuhr w drodze na przesłuchanie w siedzibie Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza, Kraków, 29.11.2022. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Akt oskarżenia przeciwko Jerzemu S. wpłynął do Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy w ostatnich dniach grudnia. Z końcem listopada znany aktor usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. W Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza Jerzy S. został przesłuchany w charakterze podejrzanego i złożył wyjaśnienia.

Aktor przyznał się do prowadzenia pod wpływem alkoholu 

"Przede wszystkim przyznał się do tego, że prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Wynikało to z faktu, że był wcześniej umówiony z pewną osobą, która przypomniała mu o tym spotkaniu nagle, on zapomniał o tym spotkaniu w związku z tym, czując się dobrze po kilku godzinach od spożycia alkoholu, wsiadł do samochodu i jechał na to spotkanie" - przekazał wówczas podczas konferencji prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości Jerzemu S. grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Mężczyzna w połowie października potrącił na al. Mickiewicza w Krakowie 44-letniego motocyklistę. Jechał dalej, bo - jak tłumaczył potem na miejscu policji - nie zauważył kolizji. Kiedy został zatrzymany, badanie wykazało, że ma 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Czytaj także:

PAP/ka

Zobacz także

Zobacz także