more_horiz
Wiadomości

Nie żyje Janusz Weiss. Słynny dziennikarz miał 74 lata

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2023 15:24
Zmarł słynny dziennikarz, prezenter radiowy, telewizyjny i pisarz Janusz Weiss. Przegrał "ciężką walkę z okrutną chorobą". O jego śmierci poinformował syn - przekazało Radio ZET.
Radio ZET: zmarł słynny dziennikarz Janusz Weiss
Radio ZET: zmarł słynny dziennikarz Janusz WeissFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Jak podało radio ZET, Janusz Weiss zmarł w piątek 10 marca 2023 r. O jego odejściu poinformowała rodzina.

"Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss" - napisał, jak przekazało radio, syn dziennikarza.

Janusz Weiss. Kariera medialna

Radio ZET przypomina, że Janusz Weiss urodził się 31 maja 1948 r. w Warszawie. Był artystą kabaretowym, prezenterem radiowym i telewizyjnym, dziennikarzem i pisarzem. Pod koniec lat 60. założył razem z Jackiem Kleyffem kabaret Salon Niezależnych, w której występował przez kolejne pięć lat.

W 1990 r. - jak przypomina radio ZET - razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył tę rozgłośnie, rekrutując do pracy nowe pokolenie dziennikarzy, m.in. Wojciecha Jagielskiego, Marzenę Chełminiak, Szymona Majewskiego i wielu innych.

Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

W latach 1990–2011 prowadził audycję "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie". W 2010 r. otrzymał za nią nagrodę w plebiscycie MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie w kategorii ReformaTOR, przyznawaną dziennikarzom, którzy zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem.

W latach 2013–2016 związany z Programem I Polskiego RadiaPonadto był gospodarzem programu "Wszystkie pytania świata". Janusz Weiss prowadził też popularny teleturniej "Miliard w rozumie".

W 2011 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czytaj także:

PAP

asp


Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także