more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS ma wrócić na trasę spotkań z Polakami. Ryszard Terlecki podał możliwy termin

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2023 08:10
Spodziewamy się, że po świętach wielkanocnych prezes PiS Jarosław Kaczyński wróci do spotkań z Polakami - zapowiedział Ryszard Terlecki. Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości i wicemarszałek Sejmu zabrał też głos ws. kształtu list wyborczych partii.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: facebook.com/@pisorgpl

"Trwa objazd polityków Prawa i Sprawiedliwości po kraju, ale do tej aktywności nie powrócił jeszcze wasz najważniejszy polityk, czyli prezes Jarosław Kaczyński. Kiedy zatem pan prezes wróci na trasę spotkań z Polakami?" - zapytał dziennikarz I.pl Ryszarda Terleckiego. - O to trzeba pytać prezesa, ale spodziewamy się, że po świętach wielkanocnych wróci do spotkań z Polakami - odparł Terlecki.

Terlecki: zastanawiamy się, jak rozłożyć nasze siły na listach

Pytany o to, z jakiego okręgu będzie startować w wyborach parlamentarnych, ponieważ media pisały ostatnio o okręgu nowosądeckim, szef klubu PiS powiedział, że "całe kierownictwo partii zastanawia się nad tym, jak najlepiej rozłożyć nasze siły na listach wyborczych".

- Po pierwsze – osoby, które funkcjonują już w kierownictwie, a po drugie – nowych, młodych energicznych ludzi, którzy powinni znaleźć się w Sejmie, a jak znajdą się gdzieś na dalszych miejscach list wyborczych, to nie będą mieć szans z posłami, którzy są dobrze zakorzenieni w swych okręgach. Narady jeszcze trwają. Mogę zdradzić, że na Sądecczyźnie często bywam - powiedział Terlecki.

Czytaj także:

"Rozmowy o nazwiskach na początku lata"

Na pytanie o to, kto pojawi się na listach wyborczych PiS, Terlecki poinformował, że "posłowie, którzy się w różny sposób narażą, są informowani, że mają małe szanse, by znaleźć się na listach, jeśli się nie poprawią".

- Są też tacy politycy, którzy się do Sejmu nie dostali, ale sprawują różne funkcje i widzimy, że są sprawni, merytoryczni i łatwo nawiązują kontakt z wyborcami, więc o nich także myślimy - dodał.

Terlecki nie chciał zdradzić jednak żadnych nazwisk. - O nazwiskach możemy porozmawiać, myślę, że na początku lata - stwierdził.

[PROGRAM 1 POLSKIEGO RADIA] Rafał Bochenek: chcielibyśmy możliwie szerokim obozem pójść do wyborów

ms/PAP

Zobacz także

Zobacz także