more_horiz
Wiadomości

PiS nie zwalnia tempa. Znamy szczegóły dot. kolejnych spotkań z Polakami

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 10:06
W najbliższy weekend odbędą się kolejne spotkania polityków PiS z Polakami organizowane pod hasłem "Przyszłość to Polska". - Jeden blok programowy, dotyczący kultury poprowadzi wicepremier Piotr Gliński, a drugi, w sprawie obrony polskiej waluty, europoseł Zbigniew Kuźmiuk - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicerzecznik PiS Urszula Rusecka.  
PiS nie zwalnia tempa. W weekend kolejne spotkania z Polakami
PiS nie zwalnia tempa. W weekend kolejne spotkania z PolakamiFoto: twitter.com/pisorgpl

Prawo i Sprawiedliwość nie zwalnia tempa. Na najbliższy weekend zaplanowano kolejną, trzecią już serię spotkań polityków PiS z Polakami, które odbywają się pod hasłem "Przyszłość to Polska". Cykl ten ma dać podstawy to przygotowania nowego programu wyborczego PiS, co zapowiedział dwa tygodnie temu na inaugurację akcji prezes partii Jarosław Kaczyński. 

- Nasze programy powstawały po długiej rozmowie z Polakami. Rozmowa była zawsze. Eksperci, którymi są zwykli Polacy, ze swoimi potrzebami i różnego rodzaju obawami, często frustracjami, przekazują nam prawdziwą wiedzę o potrzebach narodu - tłumaczył Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej inaugurującej akcję.

W każdy weekend odbywa się kilkadziesiąt spotkań polityków PiS z wyborcami. Są one podzielone zazwyczaj na dwa bloki tematyczne, z których każdy ma swojego lidera. Pierwszy weekend był poświęcony sprawom gospodarczym i społecznym. Liderem pierwszego bloku był premier Mateusz Morawiecki, a drugiego europoseł Beata Szydło. W miniony weekend o bezpieczeństwie rozmawiał z Polakami wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, natomiast o energii wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jakie bloki tematyczne zaplanowano na najbliższy weekend?

Kultura i polityka pieniężna 

- Jeden blok tematyczny odnośnie kultury poprowadzi wicepremier Piotr Gliński w Łodzi. Drugi będzie dotyczył obrony polskiego złotego i polityki pieniężnej. Odbędzie się on w Radomiu, a poprowadzi go europoseł Zbigniew Kuźmiuk - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicerzecznik PiS Urszula Rusecka. Dlaczego poruszone zostaną właśnie te dwa tematy?

- Jeżeli chodzi o kulturę, to udało nam się bardzo dużo zrealizować przez ostatnie osiem lat. Przeznaczyliśmy ogromne środki na ochronę zabytków czy przywracanie naszej tożsamości - tłumaczy Rusecka. - Jeżeli chodzi o drugi blok tematyczny, to myślę, że wynika z obecnej dyskusji na temat wprowadzenia euro. Myślę, że potrzebne są ekonomiczne rozważania na temat tego dlaczego musimy, przynajmniej na dzień dzisiejszy, bronić polskiego złotego - stwierdza wicerzecznik PiS.  

Ponadto w ten weekend podobnie jak w poprzednie zorganizowanych zostanie kilkadziesiąt innych spotkań z parlamentarzystami PiS w całym kraju. Ich szczegółowy plan wciąż jest ustalany. - Cały czas politycy zgłaszają, gdzie u siebie w okręgu będą takie spotkania. Ich mapa zapewni się z pewnością pod koniec tygodnia. Ona będzie dostępna na naszym oficjalnym portalu i w mediach społecznościowych - wyjaśnia Urszula Rusecka. 

Na zakończenie całego cyklu spotkań - na przełomie czerwca i lipca - odbędzie się konwencja PiS podczas, której zaprezentowany zostanie program wyborczy partii.

MF, PolskieRadio24.pl 

Czytaj więcej:

Relacje polsko-japońskie. Premier Morawiecki: nasze kraje rozumieją rosyjskie zagrożenie

Ropa najtańsza od grudnia 2021 r. Czy przełoży się to na spadek cen paliw na stacjach? Ekspert wyjaśnia

Poseł mniejszości niemieckiej chciał zaatakować rząd. Ostatecznie sam zapędził się w kozi róg


Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także