more_horiz
Wiadomości

"Przyszłość to Polska". Jarosław Kaczyński zapowiada "tysiące spotkań" z Polakami

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 12:15
- Nasze programy powstawały po długiej rozmowie z Polakami. Rozmowa była zawsze. Eksperci, którymi są zwykli Polacy, ze swoimi potrzebami i różnego rodzaju obawami, często frustracjami, przekazują nam prawdziwą wiedzę o potrzebach narodu - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

Zaczyna się trasa programowa PiS. Wyruszą w nią m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński oraz była premier, europoseł Beata Szydło. Hasło trasy brzmi: "Przyszłość to Polska".

Lider Prawa i Sprawiedliwości, ogłaszając inaugurację trasy, podkreślił, że "tak było zawsze", że programy jego partii powstawały po rozmowach z Polakami. Dodał, że zwykli Polacy przekazują obozowi rządzącemu "prawdziwą wiedzę o potrzebach naszego narodu, naszego społeczeństwa". - To są ci, których poglądami, potrzebami, musimy się kierować - stwierdził.

Trasa programowa PiS. "Polska się zmieniła, jest lepsza"

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że jego partia musi wiedzieć, jak zmienić efekty tych rozmów w coś, co jest wykonalne. - To, co czyniliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat, a także w ciągu dwóch lat, w latach 2005-2007, pokazywało, że takie programy można przygotować na podstawie tych rozmów i je realizować - mówił.

Zobacz również:

- Mogę uczciwie powiedzieć, że po roku 2015 r. (...) realny ustrój gospodarczo-społeczny Polski się zmienił. Mechanizm eksploatacji wielkiej części społeczeństwa, przejmowania - w sposób całkowicie nieuprawniony - dóbr przez inną, dużo mniejszą część społeczeństwa, część uprzywilejowaną, został (...) radykalnie ograniczony - mówił prezes PiS. - Polska się zmieniła, jest lepsza, niż była niemal osiem lat temu - dodał.

Posłuchaj
00:33 12243286_1.mp3 Jarosław Kaczyński: zawsze rozmawialiśmy z Polakami (IAR) 

Jarosław Kaczyński zapowiada tysiące spotkań z Polakami

Jarosław Kaczyński mówił o "innych potrzebach i ambicjach" Polaków, ale też nowych problemach: inflacji i wojnie na Ukrainie (którą nazwał "największym z wyzwań"). - Na te wyzwania musimy odpowiedzieć, ale po solidnej, nie krótkiej (...) rozmowie - zaznaczył. - Polska jest przyszłością, przyszłość to Polska - zakończył.

Prezes PiS zapowiedział, że politycy jego ugrupowania odbędą "tysiące spotkań" i "tysiące rozmów" z rodakami. Pierwsze na trasie będzie Jasło w Podkarpackiem - już w sobotę.

Posłuchaj
00:21 12243316_1.mp3 Prezes PiS o trasie programowej partii: to będą tysiące rozmów (IAR) 

ms/IAR

Zobacz także

Zobacz także