more_horiz
Wiadomości

Trasa "Przyszłość to Polska". Rzecznik PiS podał plany na najbliższe tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2023 12:42
- W sobotę tematem przewodnim będą kwestie gospodarcze. W niedzielę poruszymy sprawy społeczne i zdrowotne. O tym nasi liderzy będą rozmawiali w swoich regionach. Będą również oczekiwać pewnych propozycji ze strony społeczeństwa - poinformował rzecznik PiS Rafał Bochenek, odnosząc się do trasy programowej jego ugrupowania.
Rafał Bochenek
Rafał BochenekFoto: twitter.com/pisorgpl

Jak zapowiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek, politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszają w trasę programową pod hasłem "Przyszłość to Polska". Po piątkowym wystąpieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego rzecznik ugrupowania przekazał, że w sobotę tematem przewodnim będą kwestie gospodarcze. - W niedzielę poruszymy sprawy społeczne i zdrowotne. O tym nasi liderzy będą rozmawiali w swoich regionach. Będą również oczekiwać pewnych propozycji ze strony społeczeństwa - wskazał.

Jak dodał, spotkania parlamentarzystów będą się odbywać w kilkunastu miastach w Polsce. Poinformował, że jednym ze spotkań odbywających się w najbliższy weekend będzie wizyta byłej premier Beaty Szydło w Sandomierzu.

Dodał też, że w najbliższych dniach prezes PiS Jarosław Kaczyński nie będzie uczestniczył w spotkaniach, tylko dołączy do nich w kolejnych tygodniach. - Od czasu do czasu będzie się do nich przyłączał. (...) Pan prezes będzie angażował się w tę akcję i będzie aktywnym uczestnikiem wielu spotkań - podkreślił. Rafał Bochenek zaznaczył też, że to prezes Jarosław Kaczyński w piątek zainaugurował całą akcję. - Jest najważniejszą osobą, która tak naprawdę nadaje kierunki, jeżeli chodzi o to, co PiS powinno robić - wskazał.

- Polska jest przyszłością każdego z nas, niezależnie od poglądów politycznych. Chcemy, żeby rząd tworzył programy, które będą służyć wszystkim obywatelom - powiedział.

Politycy PiS ruszają w trasę

- W piątek Prawo i Sprawiedliwość rusza w wielką trasę programową. Dziesiątki spotkań, duża intensywność i rozmowy Jarosława Kaczyńskiego i wielu polityków PiS z Polakami. Już w ten weekend z wyborcami spotkają się premier Mateusz Morawiecki, była premier, europoseł Beata Szydło, i kilkudziesięciu innych polityków PiS. Wszystko pod hasłem "Przyszłość to Polska" - zapowiedział wcześniej Rafał Bochenek.

Rzecznik PiS podkreślił, że to Polacy zawsze pisali program PiS i tak będzie również tym razem. - Nasze propozycje, które od lat realizujemy, były wynikiem tysięcy rozmów i spotkań. PiS zawsze był blisko ludzi. Najbliższe dni to będą dziesiątki spotkań i programowej debaty z Polakami w każdym zakątku kraju - oświadczył.

Zdaniem Rafała Bochenka "Polska potrzebuje rozmowy". - Trudne czasy, jakie dziś nastały w Europie i na świecie, to ważny moment. Chcemy od Polaków dowiedzieć się, jaki powinien być program dla Polski - mówił. Poinformował, że do Świąt Wielkanocnych PiS planuje kilkaset spotkań programowych. - W trasę ruszy również nasz lider Jarosław Kaczyński - zaznaczył rzecznik PiS.

Czytaj także:

ng/PR24

Zobacz także

Zobacz także