more_horiz
Wiadomości

Putin nie rozmieści broni jądrowej na Białorusi? Daniłow: Chiny nie pozwolą na to

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2023 15:45
Władimir Putin nie rozmieści na Białorusi broni jądrowej, bo nie pozwolą na to Chiny - uważa Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.
Putin nie rozmieści na Białorusi. Daniłow: Chiny nie pozwolą na to
Putin nie rozmieści na Białorusi. Daniłow: Chiny nie pozwolą na toFoto: Roman Vyshnikov/shutterstock

 - Żadnego rozmieszczenia broni jądrowej na terytorium Białorusi nie będzie i nie może być, dopóki Chiny nie pozwolą Putinowi na rozmieszczenie tam broni jądrowej. Czy Chiny pozwolą Putinowi rozmieszczać broń jądrową na terytorium Białorusi? Jestem bardziej niż pewny, że nie - powiedział Daniłow, cytowany w sobotę przez portal Suspilne.

Jak ocenił, broń jądrowa na Białorusi nie jest potrzebna ani Chinom, ani Rosji. Wypowiedzi Putina na ten temat określił jako szantaż mający na celu skłonienie USA do jak najszybszego podjęcia negocjacji, by zakończyć wojnę na warunkach rosyjskich.

Plany rozmieszczenia broni takatycznej na terytorium Białorusi

W minioną sobotę Putin oświadczył, że Rosja zamierza rozmieścić na terytorium Białorusi taktyczną broń jądrową. Według rosyjskiego dyktatora Białorusi przekazano już m.in. dziesięć samolotów, które mogą przenosić pociski jądrowe, a do 1 czerwca mają zostać zbudowane magazyny do przechowywania tego arsenału.

Czytaj też:

PAP/mn

Zobacz także

Zobacz także