more_horiz
Wiadomości

Radosław Fogiel: Białoruś została wycieraczką Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 13:00
- Białoruś już nawet nie jest przedsionkiem Rosji. Białoruś została wycieraczką Rosji - powiedział Radosław Fogiel z PiS na antenie Polsat News.
Radosław Fogiel o pozycji Mińska. Białoruś została wycieraczką Rosji
Radosław Fogiel o pozycji Mińska. "Białoruś została wycieraczką Rosji"Foto: Asatur Yesayants/shutterstock

Radosław Fogiel z PiS dyskutował nt. nieoficjalnych doniesień o stanie zdrowia Aleksandra Łukaszenki. Przypomnijmy, że Dyktator Białorusi miał znaleźć się w stanie krytycznym w moskiewskim szpitalu po spotkaniu z Władimirem Putinem.

Stąd też omówiono kwestie przyszłości naszego wschodniego sąsiada.

- Białoruś już nawet nie jest przedsionkiem Rosji. Białoruś została wycieraczką Rosji - powiedział Radosław Fogiel z PiS. - Tam doszło do uzależnienia od Moskwy podobnie, jak w Naddniestrzu - tamten region jest całkowicie zależny od Rosji - dodał.

Sprawa broni jądrowej 

Fogiel wspomniał także o dozbrojeniu Białorusi w broń jądrową. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka poinformował w czwartek, że transfer taktycznej broni z Rosji na Białoruś już się rozpoczął - podała agencja Reutera, powołując się na rosyjskie media państwowe. Plan rozmieszczenia taktycznej broni jądrowej na Białorusi został ogłoszony przez prezydenta Rosji Władimira Putina w wywiadzie dla telewizji państwowej 25 marca.

- Zainstalowanie na Białorusi broni jądrowej z personelem rosyjskim dodatkowo komplikuje tę sytuację - przekazał.

Zdaniem Instytutu Studiów nad Wojną rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej na obszarze Białorusi nie będzie oznaczało eskalacji konfliktu. Według analitykow amerykańskiego think tanku przemieszczenie broni jądrowej na terytorium Białorusi ma na celu zwiększenie kontroli Kremla nad swoim sprzymierzeńcem.

Czytaj też:

Radosław Fogiel w Programie 1 Polskiego Radia:

Polsat News/PAP/mn

Zobacz także

Zobacz także