Para znęcała się nad bliźniaczkami. Sąd wydał wyrok

Siedem lat więzienia dla Daniela P. za znęcanie się nad pięcioletnimi bliźniaczkami i trzy lata dla matki dziewczynek Klaudii K. za ułatwienie znęcania się to prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku w procesie apelacyjnym w sprawie pary odpowiadającej za znęcanie się nad dziećmi.

2023-06-21, 14:21

Para znęcała się nad bliźniaczkami. Sąd wydał wyrok
Sąd wydał prawomocny wyrok dla pary oskarżonej o znęcanie się nad pięcioletnimi bliźniaczkami. Foto: IAR

W środę Sąd Apelacyjny w Gdańsku ogłosił wyrok w tej sprawie. Złagodził karę i zmienił kwalifikację czynu wobec oskarżonego - Daniela P. (uznał go winnym znęcania się nad dziećmi), a matce - Klaudii K. podwyższył karę, uznając wcześniejszy werdykt za zbyt niski. Daniel P. został skazany na siedem lat więzienia, a Klaudia P. na trzy lata.

Kara dla mężczyzny

We wrześniu ub.r. Sąd Okręgowy w Słupsku skazał nieprawomocnie mężczyznę na 12 lat więzienia za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad bliźniaczkami, gdy te miały pięć lat i spowodowanie u nich obrażeń. Klaudia K. miała spędzić w więzieniu 1,5 roku.

Daniel P. odpowiadał za znęcanie się nad pięcioletnimi bliźniaczkami z Siemirowic (woj. pomorskie, pow. lęborski), które miało trwać przez 10 miesięcy do 22 maja 2020 r., usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkich obrażeń ciała u jednej z dziewczynek oraz lekkich obrażeń ciała u drugiej. Matka bliźniaczek została oskarżona o pomocnictwo w znęcaniu się nad nimi.

Wyrok jest prawomocny.

REKLAMA

Czytaj także:

Zobacz także: Teresa Wargocka o śmierci 8-letniego Kamila: myślę, że sąd zlekceważył tę sytuację

dz/PAP, IAR

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej