Rośnie tragiczny bilans utonięć. RCB apeluje o rozwagę nad wodą
W środę utonęła jedna osoba - poinformowało w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 82 utonięcia.
2023-06-22, 10:38
W raporcie dobowym RCB przekazało, że w środę utonęła jedna osoba. Do tragedii doszło w Tylnej Górze (woj. kujawsko-pomorskie).
82 utonięcia
Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 82 utonięcia. RCB wcześniej przypominało zasady bezpieczeństwa nad wodą. Apelowało wtedy, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać jedynie w wyznaczonych miejscach oraz stosować się do poleceń ratownika.
"Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym" - informowało RCB.
Czytaj także:
dn/PAP
REKLAMA
REKLAMA