"BohaterONy" zostaną przyznane po raz piąty. Można zgłaszać kandydatów

2023-08-01, 03:21

"BohaterONy" zostaną przyznane po raz piąty. Można zgłaszać kandydatów
BohaterON. Agnieszka Łesiuk-Krajewska, pomysłodawca akcji: to największa kampania z zakresu edukacji historycznej w Polsce. Foto: twitter.com/bohateron

Po raz piąty przyznane zostaną nagrody "BohaterONy imienia Powstańców Warszawskich". To element Ogólnopolskiej Kampanii "BohaterON - włącz historię!".

Każda pełnoletnia osoba może zgłosić kandydata.

- Nagrody mają na celu wyróżnienie osób, instytucji, które w roku 2022 i w pierwszej połowie obecnego roku podejmowały inicjatywy na rzecz promocji historii Polski dwudziestego wieku, edukacji historyczno-patriotycznej, a także współczesnego patriotyzmu i wcielały w życie wartości naszych bohaterów - powiedziała Agnieszka Łesiuk-Krajewska, pomysłodawczyni projektu, prezes fundacji Pokolenie Kolumbów.

Siedem kategorii

Kandydatów będzie można zgłosić w siedmiu kategoriach: instytucja, firma, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non-profit, dziennikarz i pasjonat.

- Laureatów wybierze kapituła nagrody, na podstawie oddanych przez nią głosów przyznane zostaną złote, srebrne i brązowe BohaterONy w każdej kategorii - podkreśliła Łesiuk-Krajewska.

"Oddał życie za wolność"

Jednym z laureatów nagrody "BohaterON" w kategorii "osoba publiczna" jest Piotr Blank z zespołu Sorry Boys.

- Jestem wnukiem żołnierza "Koszty", Jana Kluczewskiego pseudonim "Krawczyk", który w 1944 roku wraz z braćmi mojej babci poszedł do powstania, oddał życie za swoją wolność. Wszelkie swoje działania poświęcam jego pamięci - podkreślił laureat nagrody.

Uroczysta gala

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 10 września. Od 22 września do 10 października oddawać swoje głosy będą również mogli internauci.


Posłuchaj

Agnieszka Łesiuk-Krajewska o wyborze laureatów "BohaterON-ów" (IAR) 0:17
+
Dodaj do playlisty

 

Laureatów tegorocznych "BohaterONów" poznamy podczas uroczystej gali 12 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego.

Czytaj także:

Posłuchaj

Piotr Blank o powstańczej historii dziadka (IAR) 0:14
+
Dodaj do playlisty

 

IAR/fc

Polecane

Wróć do strony głównej