more_horiz
Wiadomości

Bezpieczeństwo granic. Spotkanie premiera Morawieckiego z prezydentem Litwy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 03:09
W Suwałkach spotkają się dziś premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Litwy Gitanas Nauseda. Wizyta litewskiego przywódcy na przesmyku suwalskim w Polsce związana jest z bezpieczeństwem granic. Spotkanie zaplanowano na godz. 10.
Wizyta litewskiego przywódcy w Polsce związana jest z bezpieczeństwem granic
Wizyta litewskiego przywódcy w Polsce związana jest z bezpieczeństwem granicFoto: PAP/Mateusz Marek

Kancelaria litewskiego prezydenta w krótkim komunikacie podała, że podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim omówiona zostanie sytuacja bezpieczeństwa na granicach w związku z przybyciem najemników z Grupy Wagnera na Białoruś. Poruszone mają być kwestie gotowości do przeciwdziałania temu zagrożeniu.

Sytuacja na granicy

W kontekście dzisiejszej wizyty Gitanasa Nausedy w Polsce, litewskie media przytaczają słowa szefa polskiego rządu, który informował w zeszłą sobotę, że około 100 wagnerowców przemieściło się w pobliże polskiej granicy w rejon Grodna na Białorusi.

Dziennikarze przypominają również, że Litwa i Polska są gotowe do zamknięcia granicy z Białorusią w przypadku poważnych incydentów na granicy.

Współpraca z Litwą

W nagraniu zamieszczonym wczoraj na Twitterze Mateusz Morawiecki przypomniał, że od dwóch lat prowadzona jest nieustanna presja na wschodnią granicę.

- Współpraca Polski i naszego sojusznika - Litwy - jest niezbędna w obliczu zagrożeń i prowokacji ze strony Rosji i Białorusi - zaznaczył premier.

Dodał, że w pobliżu wschodniej granicy Polski rozlokowane są dodatkowe siły - żołnierze i funkcjonariusze, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa terenów przygranicznych.

Czytaj także:

IAR/fc

Zobacz także

Zobacz także