more_horiz
Wiadomości

Wykolejenie pociągu w Zgierzu. Na trasie funkcjonuje komunikacja zastępcza

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2023 13:36
W Zgierzu wykoleił się pociąg, którym podróżowało 126 osób. Przyczyna nie jest na razie znana. Nie ma informacji o poszkodowanych. Pasażerowie, którzy wydostali się z pociągu, dostali transport zastępczy. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy pomogli wydostać się pasażerom z wagonów. Przyczynę wykolejenia ma zbadać specjalnie powołana komisja.
W Zgierzu doszło do wykolejenia pociągu
W Zgierzu doszło do wykolejenia pociąguFoto: Shutterstock.com; Facebook EGZ Alarmowo

W podłódzkim Zgierzu wykoleił się pociąg pasażerski relacji Płock - Katowice, którym podróżowało ok. 120 osób.

Nikt nie został poszkodowany. Pasażerowie zostali wyprowadzeni z pojazdu i na pobliskiej stacji oczekiwali na komunikację zastępczą. Tor został już odblokowany.

Sprawę wyjaśni komisja

Do wykolejenia się pociągu pasażerskiego relacji Płock - Katowice doszło tuż przed godz. 8 w sobotę, za przejazdem kolejowym na ulicy Twardej w Zgierzu.

"Pociągiem podróżowało ok. 120 osób - nikt nie został poszkodowany. Obsługa pociągu i strażacy przeprowadzili pasażerów bezpiecznie na pobliską stację kolejową, gdzie oczekują oni na autobusową komunikację zastępczą, która zawiezie ich do Katowic. Pociąg, który się wykoleił, został już uruchomiony i odjechał, zatem na torze, gdzie doszło do wykolejenia wagonu, ruch odbywa się w tej chwili normalnie" - powiedziała Justyna Maskalewicz-Aderek z PKP Intercity.

W akcji ewakuacyjnej pasażerów wzięło udział siedem jednostek straży pożarnej. 

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni powołana do tego komisja kolejowa.

 - Komisja ustaliła, że pociąg nie został mylnie skierowany przez dyżurnego ruchu, natomiast dokładne przyczyny zostaną zbadane - mówiła w Polsat News Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP.

Informowała ona także, że z toru częściowo wypadł trzeci wagon.


***

Czytaj także:

IAR/PAP/in./

Zobacz także

Zobacz także