Komunikat komisji weryfikacyjnej ws. warszawskich nieruchomości. Sprawdź szczegóły
Komisja Weryfikacyjna wydała decyzję ws. dotyczącej nieruchomości przy ul. Kolskiej 2/4 w Warszawie, na mocy której stwierdziła nieważność decyzji Prezydenta m.st. Warszawy z 27 sierpnia 2015 r., zmienionej decyzją Prezydenta m.st. Warszawy z 20 listopada 2015 r., w całości. Komisja dostrzegła, że decyzja została wydana z rażącym naruszeniem prawa, ponieważ skierowana została do osoby, która nie żyła w dacie jej wydania.
2023-09-06, 17:13
Komisja Weryfikacyjna wydała również decyzję w sprawie nieruchomości przy dawnej ul. Wielkiej 2 i Chmielnej 50 (obecnie pl. Defilad), na mocy której uchyliła decyzję Prezydenta m.st. Warszawy z 21 listopada 2012 r. w całości, odmówiła stronom ustanowienia na ich rzecz prawa użytkowania wieczystego i uchyliła w całości decyzję Zarządu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy z 28 lutego 2014 r.
Komisja dostrzegła, że Prezydent m.st. Warszawy wydał decyzję o ustanowieniu prawa użytkowania wieczystego do gruntu przy dawnej ul. Wielkiej 2 i Chmielnej 50 (obecnie pl. Defilad), pomimo iż korzystanie z gruntu przez spadkobierców dawnych właścicieli nie dało się pogodzić z jego przeznaczeniem przewidzianym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Nieruchomości na Jana Kazimierza
Ponadto Komisja Weryfikacyjna wydała dwie decyzje w sprawie dotyczącej nieruchomości przy ul. Jana Kazimierza 18a, na mocy których stwierdziła nieważność decyzji Prezydenta m.st. Warszawy z 26 lutego 2015 r. w całości oraz nieważność decyzji Prezydenta m.st. Warszawy z 23 grudnia 2013 r. w całości. Komisja dostrzegła, że Prezydent m.st. Warszawy wadliwie stronami postępowania i beneficjentami decyzji uczynił osoby, które nabyły prawa i roszczenia do nieruchomości w drodze umowy cywilnoprawnej.
Komisja Weryfikacyjna wydała również decyzję w sprawie nieruchomości warszawskiej położonej przy ul. Chmielnej 2, na mocy której stwierdziła nieważność decyzji Prezydenta m.st. Warszawy z 31 marca 2016 r. w całości. Komisja ustaliła, że Prezydent m.st. Warszawy przyznał prawo użytkowania wieczystego, mimo iż wniosek dekretowy został złożony po terminie. Prezydent m.st. Warszawy wadliwie stroną postępowania i beneficjentem decyzji uczynił osobę, która nabyła prawa i roszczenia do nieruchomości w drodze umowy cywilnoprawnej.
REKLAMA
- "Rządy PO w praktyce". Film pokazujący zdewastowaną ul. Chmielną w Warszawie zbulwersował internautów
- Nie żyje Robert Nowaczyk. Adwokat był znany z afery reprywatyzacyjnej
Komisja Weryfikacyjna wydała także decyzję w sprawie nieruchomości położonej przy al. Jana Pawła II 69, na mocy której stwierdziła w całości nieważność decyzji Prezydenta m.st. Warszawy z 28 kwietnia 2014 r. zmieniającej decyzję Prezydenta m.st. Warszawy z 7 lutego 2014 r.
Prezydent m.st. Warszawy wydał decyzję reprywatyzacyjną, pomimo poprzedniego rozstrzygnięcia sprawy inną decyzją ostateczną. Ponadto, Prezydent m.st. Warszawy ustanowił prawo użytkowania wieczystego bez wykazania, że został skutecznie złożony wniosek o jego przyznanie.
IAR/jb
REKLAMA
REKLAMA