more_horiz
Wiadomości

Program "Lokalna półka". Premier Morawiecki: polska żywność gwarantuje bardzo wysoką jakość

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2023 09:13
- Wróćmy do naszych polskich targów, na polskie bazary, tutaj można dostać najlepszą, świeżą żywność - powiedział w Knurowie (woj. śląskie) premier Mateusz Morawiecki.
Program Lokalna półka.Premier Morawiecki ze specjalnym apelem
Program "Lokalna półka". Premier Morawiecki ze specjalnym apelemFoto: PAP/Zbigniew Meissner
  • Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd chce ułatwić rolnikom sprzedaż ich produktów w dużych marketach poprzez "Lokalną półkę"
  • Program jest jedną z propozycji wyborczych Prawa i Sprawiedliwości
  • Szef rządu zwrócił się do rolników i sprzedawców podczas wizyty na targowisku w Knurowie w województwie śląskim

Szef rządu odwiedził lokalny targ w Knurowie, dziękował wszystkim sprzedawcom i rolnikom w Polsce za ich trud i za to, że dzięki nim miliony Polaków mogą codziennie kupować świeże warzywa, owoce i inne produkty. Podziękował także wszystkim tym, którzy organizują lokalne targowiska.

Czytaj także:


- Przede wszystkim zdrowa, polska żywność, bardzo wysoka jakość - do tego chciałem zachęcić wszystkich Polaków, żeby właśnie korzystali, odwiedzali nie tylko wielkie sklepy, bo te zwyczaje zakupowe zmieniły się, ale wróćmy do tych naszych polskich targów, na polskie bazary [...], bo wiem, że tutaj można dostać najlepszą żywność, świeżą i po bezkonkurencyjnych cenach - powiedział Mateusz Morawiecki.

Zobacz w tvp.info: Premier: wróćmy do naszych polskich targów, tam można dostać najlepszą żywność

Przypomniał, że PiS chce, aby w "wielkich, zagranicznych sklepach" była też "lokalna półka". Jak dodał, chodzi o to, aby rolnicy mogli łatwiej sprzedawać swoje warzywa również w dużych marketach.

Czytaj w tvp.info: Beata Szydło: PiS jako jedyny wywiązuje się z deklaracji wyborczych

***

Program "Lokalna półka" zakłada wprowadzenie obowiązku oferowania przez markety żywności, która co najmniej w 2/3 będzie pochodzić od lokalnych dostawców.

Zobacz: Robert Telus w Polskim Radiu 24

IAR/PAP/pb

Zobacz także

Zobacz także