Sejmowa komisja finansów podjęła decyzję ws. mediów publicznych. Otrzymają 600 mln złotych

Media publiczne dostaną 600 milionów złotych na funkcjonowanie w drugim kwartale. Rezerwa była przeznaczona na uzupełnienie składki do Unii Europejskiej, jednak decyzją KE pieniądze nie trafią do Brukseli.

2024-04-12, 15:10

Sejmowa komisja finansów podjęła decyzję ws. mediów publicznych. Otrzymają 600 mln złotych
Media publiczne dostaną 600 milionów złotych. Foto: Grand Warszawski/ Shutterstock/ Elzbieta Krzysztof/ Shutterstock

Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała wniosek ministra finansów w sprawie zmiany przeznaczenia rezerwy celowej z tegorocznego budżetu.

Wiceminister finansów Hanna Majszczyk powiedziała, że o pieniądze do resortu finansów zwrócił się minister kultury. Powodem jest nieprzekazywanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji mediom publicznym pieniędzy z abonamentu.

Wiceminister dodała, że "udało się znaleźć 600 milionów złotych". Wcześniej rezerwa była przeznaczona na uzupełnienie składki do Unii Europejskiej, jednak w wyniku decyzji Komisji Europejskiej pieniądze nie trafią do Brukseli.

Utrzymanie mediów publicznych

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Bożena Żelazowska powiedziała, że pieniądze pomogą utrzymać funkcjonowanie mediów publicznych w najbliższych miesiącach. Dzięki zmianie przeznaczenia rezerwy celowej Telewizja Polska otrzyma 480 milionów złotych, Polskie Radio 74 miliony 200 tysięcy, a rozgłośnie regionalne Polskiego Radia 45 milionów 800 tysięcy złotych.

REKLAMA


Posłuchaj

Media publiczne dostaną 600 milionów złotych (IAR) 0:23
+
Dodaj do playlisty

 

Polskie Radio domaga się od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pieniędzy z abonamentu. Do przewodniczącego Rady Macieja Świrskiego trafiło ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty prawie 73 milionów złotych wraz odsetkami, które decyzją przewodniczącego Rady nie zostały dotychczas wypłacone.

Czytaj także:

IAR,pkur

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej