Paraliż na kolei. Ponad 250-minutowe opóźnienia

Niekorzystne warunki pogodowe doprowadziły do paraliżu polskiej kolei. W ciągu ostatniej doby setki kursów zostało odwołanych, a tysiąc zanotowało opóźnienia. Służby pracują nad przywróceniem drożności linii kolejowych - poinformowała w rozmowie z Polskim Radiem Katarzyna Michalska z biura prasowego Polskich Linii Kolejowych (PLK). 

2026-01-27, 11:45

Paraliż na kolei. Ponad 250-minutowe opóźnienia
Pociągi w zachodniej Polsce notują potężne opóźnienia. Foto: Marek BAZAK/East News

Kolej unieruchomiona

We wtorkowe przedpołudnie najtrudniejsza sytuacja na liniach kolejowych występuje w zachodniej części Polski. - Z powodu oblodzenia sieci trakcyjnej na niektórych odcinkach nadal wstrzymany jest ruch pociągów - relacjonowała Katarzyna Michalska z PLK.

- Utrudnienia występują na liniach kolejowych Wrocław-Szczecin, Poznań-Szczecin, Świnoujście-Szczecin, Szczecinek-Białogard oraz Piła-Ustka - wskazała. Łącznie w ciągu ostatniej doby 250 kursów zostało odwołanych, a tysiąc miało opóźnienia. 

Posłuchaj

Utrudnienia na kolei (Polskie Radio) 0:21
+
Dodaj do playlisty

Potężne opóźnienia 

Składy notują potężne, nawet ponad 250-minutowe opóźnienia. Największe opóźnienie zaliczył pociąg PKP Intercity "PRZEMYŚLANIN" z Piły do Ustki. Skład wyjechał aż 256 minut po czasiePoważne, bo aż 202-minutowe opóźnienie odnotował pociąg Intercity "PODHALANIN" z Poznania do Szczecina.

Poważne opóźnienia zaliczyły również pociągi: Intercity "GWAREK" z Piły do Ustki (117 minut), Polregio "MUSZELKA" ze Szczecinka do Białogardu, Intercity "GAŁCZYŃSKI" na tej samej trasie (44 minuty), Intercity "SWAROŻYC" z Wrocławia do Szczecina (67 minut), czy Intercity "MIESZKO" na tej samej trasie (41 minut). 

Czytaj także:

Źródło: Polskie Radio/egz

Polecane

Wróć do strony głównej