more_horiz
Wiadomości

Świąteczna akcja "Paczka na Kresy". Wolontariusze odwiedzą 1200 domów

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 13:48
1200 świątecznych paczek za tydzień trafi do domów Polaków na Litwie i Białorusi. Po raz kolejny Fundacja "Kresy w Potrzebie - Polacy Polakom" i Polska Fundacja Narodowa zorganizowały akcję "Paczka na Kresy".
Audio
  • Akcja Paczka na Kresy (IAR)
  • Z roku na rok jest coraz więcej organizacji, szkół i instytucji, które uczestniczą w tej akcji (IAR)
  • Wolontariusze odwiedzą 1200 domów (IAR)
Wolontariusze akcji Paczka na Kresy
Wolontariusze akcji "Paczka na Kresy"Foto: Twitter/Fundacja_PFN

W jednej z warszawskich szkół trwa sortowanie i pakowanie zebranych produktów. Do akcji włączyli się harcerze, Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Ochotnicze Hufce Pracy.

Czytaj więcej
szlachetna paczka 1200 pap.jpg
Finał "Szlachetnej Paczki". Pomoc otrzyma prawie 15 tys. rodzin

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]  Wolontariusz Caritas: hojność Polaków wobec potrzebujących nie maleje

Agnieszka Dydycz z Polskiej Fundacji Narodowej powiedziała, że pomoc trafia do rodzin, które żyją w niedostatku. - Dzisiaj jest bardzo ważny moment, ponieważ pakujemy paczki, przywozimy wszystkie zabrane środki i wszystkie rzeczy, które zostały przez darczyńców przekazane - mówiła.

Za tydzień 140 wolontariuszy wyjedzie na Wileńszczyznę i Grodzieńszczyznę, gdzie osobiście przekażą te paczki Polakom, którzy tam mieszkają.

Rosnące zainteresowanie pomocą

Artur Wolter z Fundacji "Kresy na Wschodzie" powiedział, że z roku na rok jest coraz więcej organizacji, szkół i instytucji, które w tej akcji uczestniczą. - Dary są przeróżne, to są takie podstawowe produkty spożywcze długoterminowe - słodycze, kawa, herbata. To, co chcemy, żeby trafiło do paczek w tym roku to na pewno kartki świąteczne w większości własnoręcznie wypisane przez młodzież ze szkół z województwa mazowieckiego - zaznaczył.

Czytaj więcej
polska_pomaga1200.jpg
"Polska pomaga". Ruszyła świąteczna kampania Caritas i Telewizji Polskiej

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Polacy wysyłają przedświąteczną pomoc swoim rodakom na Wschodzie

Wolontariusze odwiedzą 1200 domów, w których mieszkają nasi rodacy. Wiesław Leszko z Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy mówi, że na Kresy jeździ od wielu lat.

- Zawsze mówimy, że Kresy mogą dać więcej, niż my możemy dać Kresom. Kresy dają nam bardzo dużo, dają nam pewną siłę, wiarę, możemy się od tych ludzi uczyć niezłomności. Oni cały czas tam wierzą, że wrócą do Polski - dodał Wiesław Leszko.

Akcja "Paczka na Kresy" organizowana jest dwa razy w roku przed Wielkanocą i przed świętami Bożego Narodzenia.

jp

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także