more_horiz
Wiadomości

"Zostańcie w domu i uczcie się". Apel łączniczki AK do maturzystów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 15:00
Łączniczka Armii Krajowej i nauczycielka major Danuta Szyksznian pseudonim "Sarenka" apeluje do maturzystów, by dbali o swoje zdrowie, zostali w domu i wykorzystali czas na naukę. W liście do maturzystów łączniczka przywołuje wspomnienia o tajnym nauczaniu w czasie wojny.
Łączniczka AK mjr Danuta Szyksznian ps. Sarenka
Łączniczka AK mjr Danuta Szyksznian ps. "Sarenka"Foto: MEN/Twitter

"Wiedzieliśmy, że po wojnie Polska będzie potrzebowała ludzi mądrych i wykształconych, i że dalej będziemy mogli jej służyć, odbudowując ją z gruzów" - napisała Danuta Szyksznian pseudonim "Sarenka".

Twitter Dariusz Piontkowski 1200.jpg
Szef MEN: egzaminy będą przeprowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

W liście do maturzystów łączniczka AK pisze także, że dzisiaj uczniowie przechodzą trudny okres, ale dobrą stroną tej sytuacji jest to, że w domach mogą czuć się bezpiecznie. 

"Sarenka" w swoim liście pokreśliła, że jej pokolenie nie miało łatwo. Nauka musiała odbywać się w ukryciu, a nauczyciele, którzy chcieli uczyć młodzież ryzykowali życiem.

"Zostańcie w domu i uczcie się, bo to skarb największy"  - prosi maturzystów. Zachęca ich, by wykorzystywali do pogłębiania wiedzy wszystkie możliwości techniki.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Szef MEN: Broniarz nie chciał egzaminów w zeszłym roku i nie chce w tym

"Z wdzięcznością dla tych, którzy się dla Was poświęcają, uczcie się i zdobywajcie wiedzę, która w przyszłości, gdy starszych pokoleń już nie będzie, nadal będzie budowała naszą Ojczyznę" - napisała.

List można przeczytać na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

paw/

Zobacz także

Zobacz także