more_horiz
Wiadomości

"Stańmy do debaty". Rafał Trzaskowski apeluje do Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 22:04
- Monopol nigdy dobrze się nie kończy, władza powinna być dla obywateli, a nie obywatele dla władzy - mówił kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. Zapowiedział walkę w drugiej turze. - Wielu z nas chce zmiany - podkreślił.
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Posłuchaj
00:30 trzask Rafał Trzaskowski: wielu z nas chce zmiany (IAR)

 

Na początku swojego wystąpienia Rafał Trzaskowski podziękował żonie i rodzinie "za cierpliwość i wytrwałość". - Ale zanim podziękuję całej Polsce, chciałbym najserdeczniej podziękować Małgorzacie Kidawie-Błońskiej - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

PAP Andrzej Duda wybory 33 1200.jpg
Wyniki sondażowe exit poll. Andrzej Duda - 41,8 proc., Rafał Trzaskowski - 30,4 proc.

- Chciałbym podziękować Senatowi Rzeczpospolitej i wszystkim samorządowcom, którzy pokazali charakter - dodał. - Gdyby nie Małgorzata Kidawa-Błońska, gdyby nie samorządowcy, gdyby nie Senat, to już dawno, dawno byłoby po wyborach - zaznaczył.

Podkreślił, że mamy szanse wygrać wybory. - Z takimi wynikami można iść się bić o Polskę - oświadczył.

"Będziemy wybierać pomiędzy przyszłością a przeszłością"

Według polityka to nie będzie wybór pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim. - To będzie wybór pomiędzy Polską otwartą a prezydentem, który próbuje dzielić. Pomiędzy tymi, co szanują prawa kobiet a tymi, co tego nie robią. Pomiędzy tymi, którzy mówią obywatelom, że coś im dali a tymi, co mówią, że zawdzięczają wszystko swojej ciężkiej pracy - kontynuował Trzaskowski.

Czytaj również:

- Będziemy wybierać pomiędzy przyszłością a przeszłością, pomiędzy prawdą a tymi, którzy chcą opierać się na manipulacji. A co najważniejsze, zadecydujecie, czy będziecie mieli prezydenta, który patrzy władzy na ręce, czy prezydenta, który nie szanuje nawet swojego długopisu - podkreślił kandydat KO.

Podziękowania dla kontrkandydatów z opozycji

- My wyciągamy wnioski z tego, co się w Polsce dzieje - dodał. Trzaskowski zapewnił również, że jest za utrzymaniem 500+, 13. emerytury i obecnego wieku emerytalnego. 

- Można mieć to wszystko, ale można mieć jeszcze więcej. Można mieć wspólnotę, wszystkich was szanuję i ze wszystkimi chcę rozmawiać - podsumował i podziękował swoim kontrkandydatom z opozycji.

Zgodnie ze wstępnymi sondażowymi wynikami wyborów exit poll dla pracowni Ipsos Andrzej Duda (41,8 proc.) i Rafał Trzaskowski (30,4 proc.) zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich. 

kad

Zobacz także

Zobacz także