more_horiz
Wiadomości

Jakubiak: jedno, co Polsce przykrego może się zdarzyć, to Trzaskowski prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 23:16
- Kropla drąży skałę - powiedział o swoim starcie w wyborach kandydat na prezydenta Marek Jakubiak po ogłoszeniu sondażowych wyników tych wyborów. - Jedno, co Polsce przykrego może się zdarzyć, to Rafał Trzaskowski prezydentem - dodał.
Marek Jakubiak
Marek JakubiakFoto: PAP/Tomasz Gzell
  • 41,8 proc. głosów uzyskał w niedzielnych wyborach prezydenckich zwycięzca I tury Andrzej Duda
  • Marek Jakubiak, kandydat Federacji dla Rzeczypospolitej, uzyskał 0,5 proc. głosów
  • - Przed nami II tura wyborów. Jedno, co się Polsce przykrego może zdarzyć, to Rafał Trzaskowski prezydentem - powiedział podczas wieczoru wyborczego Marek Jakubiak

Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat wynika, że w niedzielnych wyborach prezydenckich obecny prezydent Andrzej Duda uzyskał 41,8 proc. głosów, a kandydat KO Rafał Trzaskowski - 30,4 proc. Ci dwaj kandydaci zmierza się w II turze wyborów, która odbędzie się 12 lipca. Marek Jakubiak według tego sondażu uzyskał 0,5 proc. głosów.

1200_Duda_PAP.jpg
"Dziękuję i gratuluję kontrkandydatom". Andrzej Duda po ogłoszeniu wyników wyborów
Wyniki I tury wyborów prezydenckich 2020

Wyniki badania exit poll po niedzielnych wyborach

W przemówieniu po ogłoszeniu sondażowych wyników podziękował za oddane głosy.

Czytaj także:

- Ponad 100 tys. obywateli oddaje głos na człowieka, który nie jest pokazywany w mediach, nie ma mnie w artykułach prasowych - zaznaczył Marek Jakubiak, kandydat Federacji dla Rzeczypospolitej. Zwracając się do swych sympatyków, dodał: - Pamiętajcie, kropla drąży skałę. Pomalutku, jak ta ciuchcia, pójdziemy do przodu.

East News głosowanie wybory 2020 1200.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Wiemy, gdzie frekwencja była najwyższa

"Oprócz ideologii niczego innego nie zrobił"

Jak zaznaczył, "każdy obywatel jest ważny, a każdy oddany głos jest bardzo istotny".

- Przed nami II tura. Zobaczymy, w Federacji będziemy się zastanawiali co dalej - mówił. Ocenił jednak, że "z całą pewnością jedno, co się Polsce przykrego może zdarzyć, to Rafał Trzaskowski prezydentem".

- Ktokolwiek ma w swoim sercu trochę odpowiedzialności za los Rzeczypospolitej i chce powierzyć swój głos Rafałowi Trzaskowskiemu, to niech posłucha, co mówił w kampanii prezydenckiej w Warszawie i co w Warszawie zrobił - podkreślił jednocześnie Marek Jakubiak. Jak dodał, "oprócz ideologii, która jest ciągle niepotrzebnie wtrącana w politykę, (Trzaskowski - red.) niczego innego nie zrobił. Nie ma tych żłobków, tych linii metra".

bb

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także