more_horiz
Wiadomości

Matka Boska z błyskawicą Strajku Kobiet. Zdecydowana reakcja Akcji Katolickiej

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 04:20
Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej zawiadomiła prokuraturę o obrazie uczuć religijnych przez "Wysokie Obcasy". Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zostało skierowane z tytułu możliwości popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych, czyli z art. 196 Kodeksu Karnego.
Grafika Marty Frej wywołała wielkie oburzenie
Grafika Marty Frej wywołała wielkie oburzenieFoto: Zrzut ekranu: wysokieobcasy.pl/East News/Jacek Dominski
aborcja kościół 1200.jpg
"Napór lewicy idący w kierunku obrazoburstwa". Prof. Ryba o uderzaniu w Kościół

Sprawa dotyczy grafiki autorstwa Marty Frej przedstawiającej Matkę Bożą z twarzą zasłoniętą maseczką z błyskawicą oraz z czarną parasolką. Obok rysunku Marty Frej w "Wysokich Obcasach" opublikowano życzenia. Redakcja "życzy wszystkim kobietom wolności - w Boże Narodzenie i nie tylko".

Czytaj także:

Zarówno czarna parasolka, jak i symbol czerwonej błyskawicy, które znalazły się na grafice, związane są ze Strajkiem Kobiet i ruchem zwolenniczek aborcji.

obcasy 1200.jpg
SDP nazywa okładkę dodatku do "GW" prowokacją. "Złamano podstawowe zasady etyki dziennikarskiej"

Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej dr Artur Dąbrowski napisał, że grafika opublikowana na okładce "Wysokich Obcasów" to również naruszenie podstawowych zasad etyki dziennikarskiej, ponieważ redakcja świadomie zdecydowała się na obrażenie uczuć religijnych osób wierzących, "znieważając publicznie przedmiot czci religijnej".

Według niego, jest to świadoma prowokacja mająca na celu szydzenie z uczuć religijnych katolików oraz podsycanie antykatolickiej atmosfery.

Wcześniej w tej samej sprawie zawiadomienie do prokuratury złożył również Instytut Ordo Iuris i europoseł PiS Dominik Tarczyński.

pb

Zobacz także

Zobacz także