more_horiz
Wiadomości

Armia zachęca młodzież do wstępowania do klas wojskowych. Cyberbezpieczeństwo nowym profilem

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 10:48
Polska armia zachęca młodzież po szkole podstawowej by związała swoją przyszłość z klasami wojskowymi. Aktualnie 185 szkół prowadzi klasy wojskowe, które przygotowują młodzież do służby w armii lub do dalszej edukacji i pracy w sektorze obronności oraz bezpieczeństwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / TierneyMJ

Od września w 16 szkołach w Polsce powstanie klasa wojskowa o profilu "cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne". Jak mówi dyrektor programu "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej" generał Artur Dębczak, to dziedzina w której specjaliści są dziś wysoko cenieni, a w przyszłości znaczenie ceberbezpieczeństwa będzie tylko wzrastać.


Posłuchaj
00:25 x 1 Armia zachęca młodzież do wstępowania do klas wojskowych.mp3 Gen. Artur Dębczak o cyberbezpieczeństwie (IAR)

 

Mariusz Błaszczak PAP Arch-1200.jpg
"Wojsko musi być liczne i mieć najlepszy sprzęt". Szef MON o planach na 2021 rok

Obok uruchamianego programu "CYBER.MIL z klasą" aktualnie prowadzone są dwa inne: "Oddziały Przygotowania Wojskowego" oraz "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe". W niedalekiej przyszłości wojsko chce połączyć oba programy - zaznacza generał Dębczak.


Posłuchaj
00:19 x 2 Armia zachęca młodzież do wstępowania do klas wojskowych.mp3 Gen. Artur Dębczak o wojskowych programach w szkołach (IAR)

 

Czytaj także: 

Łącznie w obu ostatnich programach uczestniczy 10 921 uczniów uczących się w 440 klasach ze 185 szkół w całej Polsce. Jednym z nich jest Michał Marcula z Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Warszawie-Rembertowie. Jak mówi nie żałuje wyboru klasy wojskowej, a ze służbą w armii wiąże swoją przyszłość. 


Posłuchaj
00:20 x 3 Armia zachęca młodzież do wstępowania do klas wojskowych.mp3 Michał Marcula o wyborze klasy wojskowej (IAR)

 

Szczegóły programów oraz oferta edukacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej dla młodzieży znajduje się na stronie internetowej www.wojsko-polskie.pl/biuro-zostan-zolnierzem.

pg

Zobacz także

Zobacz także