more_horiz
Wiadomości

"Budowanie świadomości antyterrorystycznej". ABW rusza z platformą e-learningową dla urzędników

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 11:12
Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW uruchomiło portal e-learningowy dla funkcjonariuszy służb mundurowych i urzędników administracji publicznej. Na platformie znajdują się filmy edukacyjne oraz kurs z zakresu prewencji terrorystycznej - poinformowało ABW.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Portrait Image Asia

"Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW uruchomiło portal e-learningowy dla funkcjonariuszy służb mundurowych i urzędników administracji publicznej. Na platformie znajdują się filmy edukacyjne oraz kurs z zakresu prewencji terrorystycznej. Materiały powstały w oparciu o wiedzę ekspercką funkcjonariuszy CPT ABW oraz pochodzącą z wymiany informacji z partnerskimi służbami specjalnymi" - poinformowano w poniedziałek na stronach rządowych.

cbśp 663.jpg
CBŚP zatrzymało zorganizowaną grupę przestępczą. "Wyłudzenia VAT na ponad 200 mln zł"

Budowanie świadomości


Misją CPT ABW jest przede wszystkim wspieranie bezpieczeństwa, poprzez budowanie świadomości antyterrorystycznej w społeczeństwie.

"Właśnie ruszył portal e-learningowy, który stanowi kontynuację prowadzonych przez Centrum działań szkoleniowych. Celem portalu jest podniesienie świadomości antyterrorystycznej funkcjonariuszy służb państwowych i urzędników administracji publicznej. Kurs składa się z 5 modułów: 1. radykalizacja, 2. rekomendowane zachowania w przypadku zagrożenia o charakterze terrorystycznym, 3. ratownictwo w warunkach zagrożenia, 4. cyberbezpieczeństwo, 5. komunikacja strategiczna, zabezpieczenie obiektów, alarmowanie i ewakuacja" - podano w informacji.

Szkolenia dla służb i urzędów

Szkolenie składa się z 7 filmów i 40 animacji. Po ukończeniu szkolenia i pozytywnym rozwiązaniu testu użytkownik otrzymuje certyfikat.

Grupa docelowa szkolenia to funkcjonariusze i urzędnicy: MSWiA, Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Urzędu do Spraw Cudzoziemców, Urzędu Pracy, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Ochrony Państwa, Instytutu Pamięci Narodowej, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Urzędów Wojewódzkich.

Dostęp do kursu możliwy jest po otrzymaniu loginu i hasła.

as

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także